dobroser
7.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Všechno je obráceně – kdo dobro páchá, páchá zlo

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

V posledních letech jsme byli svědky, jak si mnozí vylepšovali své sebevědomí pácháním dobra. Užívají si svého médii podpořeného statusu těch „správných“ a nadřazených. Vyhledávají každou příležitost, aby mohli druhé označit za špatné a podřadné. I lidé inteligentní a rozumní podléhají hysterii, kdy je nutno v každém uprchlíkovi vidět těžce zkoušeného, pokorného a ubohého chudáka, který by bez naší pomoci nepřežil.

 
.

Hlupáci ovládli veřejný prostor, protože se jim daří pracovat s emocemi, jako je soucit a laskavost. Kdo by chtěl, aby na něho mediální a kulturní fronta ukazovala prstem a obviňovala ho z nelaskavosti a tvrdosti? Těžko se na to reaguje. V této souvislosti musím vzpomenout na film Český Alláh, který začíná emotivními záběry na ubohé lidi v trepkách s igelitovými taškami, kteří po dlouhé cestě vypadají vyčerpaně. Něco tak prvoplánového jsem od filmu opravdu nečekala, režisérka se jevila jako rozumná osoba. Pak střih na rozesmáté aktivisty, kteří odmítají migraci. Jak z učebnice manipulace.

Nastal čas na ofenzívu. Podporovatelé migrace a vítači jsou nepoučené osoby, které z hlouposti a většina bohužel z prospěchu zhoršují situaci v problémových zemích v Africe a v Asii. Kupují si zájem médií, přístup k dotacím, zvyšují si svůj osobní status. Svým hloupým a nezodpovědným chováním vlastně pomáhali a pomáhají hnusným pašerákům lidí, kteří nekontrolovatelně bohatnou. A bohatnou i neziskovky, sdružující „aktivisty“, toužící pomáhat hlava nehlava. Obchodují s lidským soucitem a záměrně ignorují fakta.

Neštítí se do Evropy tahat džihádisty, kteří pak zabíjejí nevinné lidi. Neštítí se do Evropy tahat ubožáky, kteří tu nebudou mít šanci na uplatnění. Aby podpořili vítači své postoje, totálně ignorují důsledky svých činů, kdy se Evropou poflakují frustrovaní lidé, kteří absolutně nechápou náš způsob života a zlostně čekají, kdy jim spadne do klína to bohatství, pro které si přijeli. Když nepřichází, nemají problém si o to říct s nožem v ruce.

Vrcholem této pyramidy „dobrých skutků“ je nerespektování zákonů ve vodách Středozemního moře. Některé neziskovky tak samy sebe vyhlásily za garanty morálky a podle jejich soudu jsou proto nekritizovatelní a nepostižitelní a klidně mohou ignorovat zákony. A očekávají, že se jim nadále budou všichni poníženě podřizovat.

Co se to proboha stalo? Copak dobré skutky se dělají pro slávu? Copak s dobrými skutky se obchoduje? Copak se dobré skutky dají použít jako zbraň? A copak páchání dobrých skutků a „správné“ postoje ospravedlňují hulvátství, lhaní a vydírání?

Celý ten koncept blahosklonného a nadřazeného pomáhání slabším je špatně. Podívejme se, co taková pomoc udělala s Cikány. Já vidím hlavně jeden efekt –  že nám tady vyrostlo několik bohatých neziskovek, které si nedovolí nikdo kritizovat. A teď se to samé děje s lidmi z Afriky a z Asie – ve velkém a monstrózně. Byznys se soucitem a „humanitou“, neznám nic odpornějšího.

Všem, kdo ještě dnes podléhají falešným představám, jak jediným řešením migrační krize, je otevřít naše srdce, domovy a veřejné rozpočty, už není pomoci. Jsou to pomatenci, kteří ignorují fakta a neměli by veřejně hovořit. A ti, kteří agresivně své postoje zastávali a prosazovali v minulosti, by se měli stydět a své naprosto fatální selhání by měli odčinit. Třeba tím, že si nasypou popel na hlavu a se stejnou vehemencí, jako prosazovali vítací postoje, teď budou zastávat postoje rozumné, vedoucí k řešení ohromné humanitární krize.

Autor: Eva Hrindová

eva-hrindova

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.