freedom-852148_960_720
3.11.2016
Kategorie: Politika

Vrchnost se musí bát

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Jen strach USA z rozšíření „komunizmu“ umožnil poválečnou ekonomickou pomoc západní Evropě a vznik štědrého sociálního státu, a snad ještě strach z další velké války.

Po rozpadu východního bloku a oslabení Ruska nastalo období, kdy si západní vládci začali myslet, že mohou téměř cokoli, zejména pak vládci Spojených států amerických. V post-komunistických zemích zavedli ekonomicko-kolonialistickou politiku rozprodeje národního majetku, liberalizaci obchodu za situace, kdy „východ“ byl nekonkurenceschopný, což vedlo logicky ke krachům mnoha našich podniků a převálcování naší ekonomiky západními nadnárodními korporacemi. Rusko zbídačili natolik, že většina Rusů totálně zanevřela na „západní demokracii“, protože si ji logicky spojuje s obdobím chudoby a vlády mafiánů v 90tých letech, což logicky způsobilo jejich návrat k podpoře vlády pevné ruky v podobě Putina.

Postupně ovšem západní oligarchové zjistili, že „konec dějin“, jak si jej vysnili, se nekoná, nejpozději to bylo jasné 11. září 2001, kdy nastala nová válka, tentokrát nikoli „studená“, ale válka s terorizmem. Do toho přišel růst moci nejbohatších, rozevírání sociálních nůžek mezi chudými a bohatými, ekonomická krize, a nyní krize migrační spojená s obrovskými bezpečnostními riziky. A nelze také opomenout „zvedání hlavy“ Ruska a další posilování vlivu Číny, či chcete-li, zemí BRICS.

Ekonomická, bezpečnostní i politická situace se zhoršuje, protože vládnoucí vrstva (nejbohatší lidé, kterým přisluhuje většina vysokých politiků západních silných států) odmítá svou politiku přizpůsobit nové realitě, místo toho křičí, že problém není v elitách, ale v občanech, jako to ne tak dávno předvedl prezident jedné velké evropské země.

Proto jsem dospěl k názoru, že „kosmetické úpravy“ současných „pořádků“ nestačí, že je naopak nezbytné ony vládnoucí „elity“ co možná nejvíce „zahnat do kouta“, ať už zvolením takových politiků, kteří se vůči současnému establishmentu vymezují, což se jednoduše pozná podle jejich systematického špinění v médiích hlavního proudu, ať už je to jistý prezidentský kandidát v USA či Rakousku, jistá politická strana v Německu nebo jistý prezident jedné malé slovanské středoevropské země, občanskými nepokoji (inspiraci možno hledat třeba ve Francii, kde se již přes půl roku demonstruje proti obejití parlamentu při protlačení pravicových úprav zákoníku práce tak zvaně „socialistickým“ prezidentem s využitím výjimečného stavu), bojkotem propagandistických médií, stávkami…, zkrátka možností je dost.

Vrchnost se snaží lidi přesvědčit, že pokud současný politický systém padne, dojde k válkám, „fašizaci“ Evropy, „katastrofálnímu“ propadu životní úrovně, a tak stále dokolečka. Je třeba tomuto nátlaku nepodléhat a dát jasně „elitám“ najevo, že pokud nebudou respektovat vůli občanů, ale naopak jim budou vnucovat své „jedině správné“ hodnoty a recepty, tak velmi rychle skončí v propadlišti dějin. Je třeba jim dát najevo, že raději vydržíme, když si vypůjčím srovnání ze Starého zákona, oněch pověstných 40 let na poušti, než abychom dál byli otroky, tentokrát nikoli starověkého Egypta, ale nadnárodních korporací, velkofinančníků a těch politiků, kteří jim přisluhují.

Nenamlouvejme si, že cesta ke svobodě bude „zadarmo“, to ani omylem. Jsme před rozhodnutím – buď si zvolíme otroctví a vrchnost nám poskytne nějaký ten chléb a hry, i když v postupně zmenšujících se dávkách, nebo budeme bojovat za osvobození od těchto pseudoelit, ovšem bude nás to jistou dobu stát hodně odříkání. Já volím svobodu, neboť věřím, že po letech obětí přijdou léta opravdového blahobytu, bez diktátu finančních magnátů, politicko-korektnických inkvizitorů a dalších podobných „šibalů“.

Vyzývám nikoli k týdnům, ale rokům občanského neklidu, a to nikoli na protest proti demokraticky zvolené hlavě státu, ale za skutečnou demokracii, svobodu a důstojný život!Křišťálová Lupa 2016

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
loading...
97 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.