14.6.2013
Kategorie: Společnost

Vox populi: Nejzajímavější komentáře k Nagygate

Sdílejte článek:

FCB 14/06/2013 

Je to jenom další pokus, jak přesvědčit veřejnost, že za ten celý šlendrián mohou jednotliví konkrétní lidé. Nikoli, přátelé! Za ten šlendrián může systém, ve kterém politici mají příliš velkou moc (tedy jsou korumpovatelní) a přes prsty jim protéká příliš mnoho peněz (tedy jsou korumpovatelní). Snaha je očividná: odstranit pár jednotlivců a systém udržet. Jedeme dál!

 

Ještě že ta Nagyova je taková slepice a nenechala sledovat nikoho podstatného / důležitého.  Kdyby to třeba zamířila na Martina Romana, to by teprve byla krize.  Jedeme dál, příští stanice Palermo.

***

 

S umístěním „rebelů“ v dozorčích a správních radách, bych se ve sněmovně moc nerozkřikoval, s tím si myslím koalice hravě poradí. Otázka je jak si poradí s desítkami kilogramů zlata a sto padesáti miliony korun. Miliony jsou potvůrky občas vykouknou z bedny od vína (socialista aristokrat), občas z papírového pytlíku (socialista obyčejný občan Vlček).

***

 

Naši politici jsou přesným odrazem stavu společnosti, tedy nás samotných. Podle modelu: „táta byl takovej pro rodinu, co se nakrad uhlí na dráze!“ Máma zase kradla celej život hajzlpapír a mejdla, protože v tý fabrice uklízela. Nebo se stačí podívat kolem sebe, vidím ploty z ukradenýho materiálu, protože chlap dělal ve fabrice vedle. Neříkám, že to tak dělali všichni, ale to procento je větší, než si myslíme. Všechno bylo za komunistů pod pultem, vyměňovalo se zboží atd. Prostě ideální stav pro korupci, která tu kvetla za komunistů stejně, jako teď. Za bolševika zavřeli chlapa, když ukradl pytel cementu. Když ho ukradl 3 vagóny, už se báli, kdo za ním stojí. Nic se nezměnilo, je to úplně stejný. Proč by potom naše současná politická representace měla být lepší, když jako národ stojíme za hovno už přes šedesát let?

***

 

Asi nejvíc mne na tom irituje ta bohorovnost. Přeci i nejpitomější slepice na nějakým vyšším hřadě musí vědět, že její telefon je (z milionu důvodů) nejspíš odposloucháván. Jsem-li taková nána, že když už musím sledovat něčí manželku, tak přeci nemůžu být tak hloupounká, že si to objednám a řídím sama…. a že si na to sjednám vojenskou rozvědku…

To udělá člověk, který sám o sobě není hloupý, ale prosťáček opilý mocí, který má pocit, že je to najednou „celý jeho“. Takové ty vladařské manýry, které dříve nebo později nutně přepadnou každého, kdo si čuchne k moci…

Ale beztak je to jen taková škralupinka na povrchu, ono to celý stejně bude o něčem úplně jiném, než je žárlivá milenka… třeba se to i nějakým omylem někdy dovíme…

***

 

A tak si myslím, že ani kauzy, ani slaboučký Nečas, ani lobbysti, kamrádíčci, ani nalezené milióny ani zlato. Tak jako tak nás čeká oranžovo-rudé peklo, protože čeká celou slábnoucí Evropu. Čím dříve to vezmou do ruky nefachčenka s odborářsko-komunistickým naturelem: Sobotka, Zaorálek, Škromach, Zavadil, Tejc, Hašek,…, v podstatě většinou mladí lidé, kteří nikdy nepracovali a přesto chtějí řídit osudy pracujících, čím dříve je necháme zvednout daně a rozházet peníze našich dětí a sundat tak Česko ze zatím jakž takž slušné ratingové pozice, tím dříve máme šanci na zrození nové občanské, demokratické strany, která se pokusí zvrátit hloupý trend, vzdorovat EU a ponechat co nejvíce peněz lidem a regionům. Ovšem tohle všechno bude trvat dalších dvacet let. Mezitím asi pudem na ryby, nebo co….

 ***

 

Venku sluníčkově, ale Nečas se drží. Začínám mít obavu o jeho duševní stav. Z takové rány by se mnozí zbláznili. A Schwarzenberg s Peake tomu jen přikyvují. Je čas na rozpuštění sněmovny a vypsání nových voleb. Vydal jsem se před Sněmovnu pohovořit s demonstranty, ale místo diskuze to bylo jen tlampačové napadání ČSSD. To jsem trochu nepochopil proč útočí na možné spojence a ne proti Nečasově vládě. Ale to už je život. Hezký den … Zdenda Škromach prostě nic nepochopí nikdy.

 ***

 

 

Nenažranou svini od plného koryta neodeženeš…

***

 

Konečně se dozvíme, co se děje. Soudružka Dvořáková už je na své židli v televizi.

***

 

Podle prvních informací ze zákulisí vyplývá, že celá akce je něčím zvláštním mezi legitimním vyšetřováním lidí, kteří měli sedět už dávno (lobbyisté Janoušek a Rittig), k nimž jsou přiřazeni ti, pro ně je dlouhodobě politika spíš jen byznysem (Tluchořovci) a jinými (lidé kolem Nečase), kteří s těmito lidmi střídavě bojovali nebo jen účelově taktizovali. Popřípadě je chtěli z politiky vytlačit více či méně drsnými metodami.

***

 

Když s to shrnu, tak je to vlastně obrovská osobní tragédie Radky Nečasové a její rodiny, léta funkční až vzorová. Pak přijde nějaká bezohledná stíhačka – zlatokopka, která chytne a už nepustí, postupně Nečase odstřihne od všech, kdo by ji mohli v jejím postavení ohrozit … a Nečas nemá vůli ani sílu se jí zbavit. Jen nechápu, kam dal oči, jeho žena vypadá mnohem sympatičtěji. Vlastně mu teď policie prokazuje velkou osobní službu, pokud od něj Nagyovou oddělila.

Já mám naopak pocit , že je to vítězství paní Nečasové a sen každé podváděné manželky . Jakou větší satisfakci mohla dostat , než se dívat na to , jak její Romeo kvůli pí.. potopil nejen rodinu , ale i sebe a vládu. Konečně vidím v praxi , co znamená , když se řekne , že jedna pí.. utáhne čtyři lodě proti vodě . A to žádné kocábky , ale parníky naložené zlatem .

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.