volb
22.8.2017
Kategorie: Společnost

Volby v několika číslech

Sdílejte článek:

PAVEL KVĚTOSLAV KOLÁŘ

V České republice je zhruba 8 425 000 lidí, jenž mají volební právo pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Pokud k volbám přijde jako obvykle něco kolem 60 % voličů, bude to asi 5 000 000 odevzdaných hlasů. Těch neplatných hlasů bývá 0,5-0,8 %.

Aby volená strana uspěla potřebuje tedy 250 000 platných hlasů.

Aby strana získala volební příspěvek od státu ve výši 100,- Kč za každý hlas, musí získat alespoň 1,5 % hlasů, tj. v našem modelovém případě asi 75 000 hlasů.

Získá-li alespoň 3 % hlasů, tj. asi 150 000, získá ročně příspěvek na činnost ve výši 6 000 000,- Kč + ročně 200 000,- Kč za každou desetinu procenta navíc, max. 10 000 000,- Kč.

Roční příspěvek na mandát poslance činí 855 000,- Kč.

V jednotlivých krajích jsou přibližné počty odevzdaných hlasů a potřebných počtů následující:

21015281_857985791034736_849529473_nVolební preference, které vídáme ve sdělovacích prostředcích nám lžou a přitom pracují s reálným statistickým zjištěním. Jak je to možné? Vysvětlení je jednoduché. Ze vzorku cca 1000 respondentů se odečtou ti, co k volbám nejdou, což je asi 40 %. Ze zbylých 60 % se pak vyberou jen ti voliči, co jsou již pevně rozhodnuti k volbám jít a hodit to konkrétnímu subjektu. Je to cca 40 % tedy z toho tisíce původních oslovených lidí pouhých 240. A z nich se udělají ty pěkné grafy, které vídáme v televizi a které například svědkům koblihy přisuzují tak vysoké preference. Ono pro 30 % sloupeček stačí z toho původního tisíce se dopočítat k pouhým 72 kusům.

Toto statistické kouzlení s čísly je každé volby stejné a každé volby chybné. Má za úkol odradit voliče od volby nových a malých stran, protože ty jsou tímto postupem automaticky znevýhodněny a nejsilnější straně pravidelně přisuzují nereálně vysoké výsledky.

Velice zajímavé je procento voličů, kteří jsou rozhodnuti jít k volbám, ale zatím neučinili volbu, koho budou vlastně volit. Je jich kolem 60 %. Tito voliči prakticky rozhodnou volby. Z našeho vzorku 1000 respondentů pravděpodobně přijde k volbám 600 lidí. Do statistik se započítává 240 rozhodnutých a jejich přání vídáváme na obrazovkách, ale dalších 360 voličů z toho tisíce může naprosto podstatně změnit konečný výsledek voleb a téměř vždy se tak děje.

Nově vzniklé strany, jako například Realisté (za něž mimochodem kandiduji v Jihomoravském kraji na 11. místě) mají finanční hendikep. Od státu neobdrželi ani korunu dotace a veškerou činnost musí zajistit ze svých sehnaných zdrojů. Jsou ze strany médií ignorovány a přehlíženy. Je to takový věčný boj o místo na slunci a velmi trvá, než se podaří tu informační blokádu prolomit.

Za mne ten boj nevzdám. Našel jsem partu lidí, co chtějí dělat realistickou pravicovou politiku a nechtějí jen nadávat. Mají vizi, cíle a hlavně ví, jak jich dosáhnout v přiměřeně krátké době. Konečně mám koho volit a doufám že to bude alternativa i pro alespoň dalšího půl milionu lidí v této zemi, která tak zoufale potřebuje rozum místo populismu, svobodu místo příkazů a zákazů a národní hrdost místo rozpuštění se v multikulturním guláši preferujícím nekompatibilní a nepřátelské ideologie. Nechceme být vazalem Německa, které se rozhodlo mluvit za všechny členy EU tak nějak automaticky a které si čím dál častěji uzurpuje roli jediného arbitra rozhodujícího za všechny o jejich osudu. Věci se mají nazývat pravými jmény a naši předci za nás a naši zem nebojovali proto, abychom to všechno zahodili. Musíme být ochotni a hlavně schopni pro svou zem něco udělat a dát lidem maximum svobody, ne je dusit dalšími a dalšími příkazy, zákazy a nařízeními ve jménu páchání dobra.

A jakou mám já sám šanci na zvolení? Upřímně řečeno, limitně se blížící nule. Musel bych nalézt alespoň 2000 lidí, co by mi dali preferenční hlas a vzhledem k tomu, že nejsem nějaká mediální hvězda, sportovec nebo herec, je množství těch, co mne podpoří limitováno těmi, se kterými se setkávám třeba v komunální politice nebo v práci a kteří mají se mnou dobrou zkušenost. Ale kdo ví?

Mgr. Pavel Kolář, kandidát č.11 pro volby 2017 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za Jihomoravský kraj.
Realisté

Psáno pro: idnes.cz, pravyprostor.cz

kolar

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,47 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.