cenzjourova
22.1.2018
Kategorie: Společnost

Vlna cenzury pokračuje, připojuje se i Instagram a Google Plus

Sdílejte článek:

SV

Podle zprávy portálu EU Observer , k iniciativě Evropské komise na boj s „nenávistnými“ zprávami se připojil i Google Plus a Instagram. Instituce Instagram a Google Plus vstupují do řad s dalšími IT firmami jako součást širšího úsilí Evropské komise odstranit nenávistné projevy na internetu.

V pátek v Bruselu řekla komisařka EU pro spravedlnost Věra Jourová, že obě společnosti se nyní připojují ke společnostem Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft. Souhlasí s iniciativou, že budou odstraňovat urážlivý materiál.

Podle Jourové firmy na konci roku 2017 do jednoho dne odstraňovali 70% všech nenávistných komentářů.

Tento výsledek je prudký nárůst oproti roku 2016, kdy odstraňovali „jen“ 28%. Avšak během léta 2017 IT firmy přistoupili na kodex chování komise EU. Podle tohoto kodexu musí do jednoho dne od oznámení odstranit nenávistné projevy na internetu.

V Německu se od začátku roku 2018 navíc tento kodex přitvrdil. Pokud provozovatel online média nesmaže nenávistný komentář, vystavuje se pokutě ve výši 50 milionů EUR.

Nenávistné projevy jsou podle Jourové všechno, co “ má potenciál podněcovat násilí „. Podle ní je však svoboda slova zachována.

“ V zásadě lze urážet, můžete se vysmívat, můžete udělat velmi kritické urážlivé poznámky, můžete použít satirické metody a je to vše povoleno, “ řekla.

Ve Facebooku se mazáním příspěvků zabývalo 4500 lidí. K nim v nedávné minulosti přibylo dalších 3 000 lidí. Podle pozorování Facebook maže to nejlepší.

Ze vzorku okolo 3 000 upozorněni na nenávistné projevy Facebook zvládl vymazat do 24 hodin 89,3% příspěvků. Na druhém místě skončil Twitter s 80,2% a na posledním místě zaostává YouTube, který za den zpracoval pouze 62,7% příspěvků.

V uvedené vzorku šlo o komentáře, které byly považovány za rasistické proti etnickým menšinám, vyvolávající nenávist k muslimům a xenofobní.

EU Observer konstatuje, že ministři spravedlnosti EU diskutují o legislativním ukotvení cenzury.

Na základě dosažených výsledků, které společnosti prokázaly na bázi dobrovolné spolupráce, si ale Jourová myslí, že není nutné to přitvrzovat až k soudním postihům. Avšak to se může změnit.

“ Budeme to nadále velmi pečlivě sledovat a zvážíme další opatření, pokud se aktivity [cenzury] nebudou realizovat nebo se zpomalí, “ řekla.

 

ZDROJ: svobodnyvyber.sk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů
    • Helena Novotná
  1. Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.