vlada
18.1.2018
Kategorie: Politika

Vláda pokus č. 2: Do hry vstupují ČSSD a komunisté

Sdílejte článek:

SM

Po neúspěšném prvním pokusu, kdy Babišova vláda nezískala důvěru Poslanecké sněmovny, se chystá druhý pokus již za jiné konstelace. Babiš, jak už naznačil, bude hledat podporu u ČSSD a komunistů.

Obě strany jsou ochotné jednat o možní podpoře vlády či o přímém vstupu do ní. Musíme si uvědomit, že moc možností už Babiš v tuto chvíli nemá. Vládní ,,kartu“ s ODS není možní realizovat pro deklarovaný odpor jejího vedení v čele s Petrem Fialou, koalici s SPD podporovanou KSČ vyloučil sám šéf ANO. Lidovci, stejně jako Piráti rovněž jakékoliv vládní angažmá vyloučili, což platí i u podpory vlády.

Určitá spolupráce s ČSSD a komunisty se tak vlastně nabízí jako jediné možné řešení. Vládní konfigurace by tak mohla teoreticky vypadat tak, že ČSSD by vstoupila do Babišovy vlády, kterou by podporovali komunisté. Přímé vládní angažmá komunistů, které by bylo naopak bylo podporované ČSSD, je totiž nepředstavitelné.

To, co nás ale na první pohled zarazí, je názorová otočka sociálních demokratů, kteří po drtivé porážce v parlamentních volbách sebevědomě prohlašovali, že míří do opozice a o jejich možném vládním angažmá nemůže být ani řeč. ČSSD si však uvědomila jednu klíčovou věc. V opozici by při současných nízkých preferencích mohla být ještě neviditelnější, a tak vládní spolupráce by mohla alespoň realizováním rozumných či přijatelných kroků částečně zvednout popularitu této strany. Úskalím takového angažmá je ovšem osoba Andreje Babiše, pod jehož kuratelou by museli sociálnědemokratiští ministři na slovo poslouchat. A to se jim přirozeně líbit nebude. 

Takovéto rozložení sil totiž ani nemusí vydržet celé čtyři roky. Pro ČSSD tak může být na rozdíl od roku 2013 nynější vládní spolupráce s hybatelem české politcké scény Babišem skutečným polibkem smrti. Rozhodování stranickým špičkám zvlášť před konáním jejich sjezdu opravdu nezávidím.

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.