vladasobotka
15.5.2017
Kategorie: Politika

Vláda machinací

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Vláda Bohuslava Sobotky prý byla velmi úspěšná. Pro nevidoucího člověka možná. Pro ostatní je to vláda machinací ve veřejných zakázkách za mnoho miliard. Vláda podporující předražené služby a provádějící obří tendry bez soutěže.

Vláda ohýbání zákonů.

Přesto první, co slyšíte od Andreje Babiše je, že tato vláda je úspěšná a on že je nejlepší ministr financí, který tady kdy byl. Vynikající bilanci ovšem kazí premiér Sobotka,

První co slyšíte od Bohuslava Sobotky je, že jeho vláda je úspěšná a že je nejlepší, co tady kdy byla. Vyleštěný obrázek úspěšnosti ovšem kazí jedna skvrna, a tou je Andrej Babiš.

Obojetný lidovec Bělobrádek se s nimi shoduje, vláda byla úspěšná a měla by dovládnout do konce svého mandátu.

Byla ale tato vláda skutečně tak úspěšná, jak o sobě tvrdí? Obávám se, že nikoliv.

Například EET. Její ekonomický efekt zpochybňuje většina expertů, daňovou povinnost obchází především sám velký narovnávač podnikatelského prostředí, Andrej Babiš. Posouzení jejího výsledku bude prý možné až za delší dobu, to už nejspíš bude Babiš premiérem a EET zase bude rušit, aby pomohl drobným a středním podnikatelům.

Dalším příkladem „úspěšnosti“ této vlády je uzavření zakázky na výběr mýta se společností Kapsch. Ministr Ťok ji raději ani nepodepsal a nastrčil místo sebe náměstka. Pro úplnost dodejme, že Kapsch bude inkasovat pět miliard korun. Samozřejmě bez řádné soutěže.

Ministr vnitra Milan Chovanec se chystá prodloužit provoz datových schránek, které kdysi zavedl ministr Ivan Langer. Bez soutěže je bude spravovat společnost O2.

KDU-ČSL se pyšní programem rozvoje venkova. Mělo jít především o podporu malých zemědělců a rodinných farem. Jenomže jediná rodina, která na ni dosáhla byla rodina pana ministra Babiše vlastnící farmu Čapí hnízdo. Zájmy Agrofertu jsou přirozeně ministru Jurečkovi bližší než malí zemědělci. Výsledkem jsou žlutá pole a alergie na řepku olejku.

Ministr průmyslu a obchodu Mládek, dokud byl ještě ministrem, byl premiérem odvolán po skandálu s ovlivňováním cen dat ve prospěch poskytovatelů. Na ministerstvu školství, mládeže a sportu se nejprve zlikvidovalo školství zavedením povinné inkluze, pak se vyhazovalo pro sexuální harašení a minulý týden se rovnou zatýkalo.

Válka o policii vedla ve svém výsledku k tomu, že si orgány činné v trestním řízení přehazují nejvýbušnější kauzy jak horký brambor. Příkladem nejkřiklavějším je Čapí hnízdo. Jak je možné, že se v této rutinní kauze neustále prodlužují lhůty a státní zástupce, jindy tak čiperný, nekoná?

Politika se zmítá ve zveřejňování anonymních nahrávek soukromých rozhovorů, politici na sebe házejí špínu a uráží se v médiích. Každý týden se objevují nové důkazy o selhávání Andreje Babiše. On tvrdí, že jej nahrávala policie a tajné služby. Přitom to s největší pravděpodobností byl novinář jeho vlastního listu, kterého využíval na černou práci. Kdo jinému jámu kopá!

Už vůbec nejde o soutěž programů politických stran, ale o soutěž PR agentur o co největší kopanec do zadku toho druhého.

Nedůstojnou roli v tom sehrává i prezident republiky. Kdysi chtěl spojovat národ, a zatím ho dokonale rozdělil.

Vítejte v České republice.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.