29.1.2014
Kategorie: Společnost

Víte co pane Herman? Jděte s tou novou daní k šípku…..

Sdílejte článek:

OD: ŠTĚPÁN BINKO 29|01|2014

 

Na malou, úplně malinkou chvíli jsem si myslel, že by nová vláda nemusela být takový průšvih, jako vláda předchozí a vláda před ní. Bohužel, jak to tak vypadá, zase a poněkolikáté jsem se mýlil. Ostatně stejně jako se svým odhadem, že hlouběji již padnout nemůžeme. Ne, dno je ještě setsakramentsky daleko a je jedno, že část z nás z toho sešupu zvrací již nějaký ten pátek. Jestli jste někdo před volbami věřil laciným heslům, pak vězte, že lépe již bylo. Že si to nepamatujete? Vaše smůla. Rozhodně nečekejte, že lépe teprve bude. Nebo to přestaňte brát.

 

 

Lidovecký kandidát na post ministra kulturu mi v závěru minulého týdne notně hnul žlučí. Z poplatku, který je již ve své dnešní podobě vyděračský a jen stěží ospravedlnitelný, alespoň v mém chápání světa, chce udělat plošnou daň. Takovou malou, maličkatou daničku na hlavičku. Nasrat!

 

Ještě stěží dokáži pochopit, že musím poplatky za veřejnoprávní rozhlas a televizi platit čistě na základě vlastnictví čehokoli, co má tuner. Ale budiž. Mám sice malou, notně okleštěnou, ale přece jenom nějakou možnost volby. Bývalý fráterník Herman mi ovšem chce vzít i tu, jakkoli jsem samozřejmě do pasti dávno lapen a platím nejenom doma, ale také za rádia ve služebních autech v práci apod. a navrhuje, abychom na veřejnoprávní rozhlas a televizi platili povinně. A všichni, samozřejmě. Taková trochu církevní praxe, klidně tomu pojďme říkat veřejnoprávní odpustek.

 

Jenže milý Danieli Hermane, já vám o žádný veřejnoprávní odpustek nestojím. Navíc ho považuji za výsostně nemravný a co je nejúsměvnější, naprosto odporující tomu, co bych čekal, že bude prosazovat lidovecký politik. Já totiž nevím, jestli Vám to Danieli Hermane dochází, ale díky této vaší případně zavedené dani bude třeba platit, že nezaměstnaná matka se dvěma dětmi bude povinně přispívat nikým nereformovanému molochu se sedmimiliardovým rozpočtem na nákup předražených práv na sportovní přenosy.

 

Je to podle vás v pořádku? Až si vám na případném mítinku bude stěžovat, že neví, jak zaplatit dětem obědy ve škole (ráno jsem jako téma zachytil ve zpravodajství), doplatky za jejich léky nebo cokoli jiného, co snad všichni považujeme za skutečně důležité, odpovíte jí, ať je v klidu a večer se nad sebou zamyslí u některého z přímých přenosů golfové PGA? A to proboha nic proti golfu, sám jsem jeho nadšeným fanouškem, ale není náhodou správné a normální, že ten, koho golf zajímá, si za možnost sledovat turnaje zaplatí soukromé společnosti a golf sleduje na privátním placeném kanále nebo běžné komerční televizi?

 

 

A co když ta chudák ženská bude ronit obrovské slzy, že jí to nepomáhá? Poradíte jí, aby si večer pustila Poštu pro tebe, tedy ryze komerční formát z dílny Mediasetu (Silvio Berlusconi)? Že se u ní vybrečí jako u ničeho jiného, o nic jiného v pořadu  totiž nejde, a bude jí lépe? A to zase nic proti podobným formátům a pořadům, ale máme kvůli nim vybírat speciální daně, abychom je mohli vysílat „zdarma“? Cože? To není v této zemi nic důležitějšího, čemu byste se Danieli Hermane ve vládě měli věnovat a na co od nás vybírali daně?

 

Dokud bude mít Česká televize vlastní sportovní kanál a na svém prvním kanále, údajné výstavní skříni veřejnoprávního média bude neustále bojovat s komerčními televizemi o co největší share, o úpadku zpravodajství, ze kterého se stal „designový a módní“ loudající se žurnál, žumpa skrytých obchodních sdělení a nástroj manipulace s divákem raději ani nemluvě, je jakákoli úvaha jdoucí tímto směrem nemravná. Vy se přitom snažíte pasovat do role toho vysoce mravného, tak to proboha dokažte. Jinak budete jenom falešný fráterník dočasně pracující ve státních službách, který oblbuje své ovečky tím nejhorším možným způsobem.

 

Podle soudu bylo zcela legitimním občanským odporem připoutat se ke stromu a bránit v kácení stromů na Šumavě. Doufám, že za stejně legitimní občanský odpor bude považováno vyhýbání se Hermanově dani, protože sorry, ale já daně na Poštu pro tebe, milionářskou Ligu mistrů nebo turnaje série PGA opravdu platit nehodlám. K tomu stát, jak jej chápu já, vážně sloužit nemá. Nebo snad ano???

 

 

Publikováno s laskavým svolením autora. Zdroj: Blog Štěpán Binko

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2017: *****

Hana Lišková 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Tomáš Foldyna 1215,14 Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, David Kostelník 500,- Kč, Daniela Janková 100,- Kč, David Bezdek 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 715,14 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.