vsf2
15.8.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Virtuální sídlo – jak rychle získat adresu firmy

Sdílejte článek:

Virtuální sídlo je oblíbená služba poskytovaná podnikatelům, kteří potřebují stálé sídlo své společnosti. Poskytovatel, jenž virtuální sídlo provozuje, pronajme adresu, která se následně zapíše do obchodního rejstříku jako sídlo právnické osoby nebo jako místo podnikání u fyzických osob, které toto zapíší do živnostenského rejstříku. Jedná se o pronájem, který není využíván fyzicky a většinou jsou zde i další nájemci, takže jde o společný nájem. Základem této služby je poskytnutí souhlasu s umístěním sídla či místa podnikání. Bez tohoto souhlasu nebude sídlo ani místo podnikání do rejstříku zapsáno. Co je virtuální sídlo, čtěte zde.

Komu je virtuální sídlo určeno?

 • začínajícím podnikatelům fungujícím společnostem, které potřebují expandovat do nových oblastí (regionů)
 • podnikatelské subjekty, jejichž zaměření nepotřebuje samostatné kancelářské prostory
 • podnikatelé, kteří podnikají z domova, ale nechtějí mít sídlo své firmy (místo podnikání) registrované na adresu svého trvalého bydliště
 • společnosti, jejichž zaměstnanci (zejména manažeři) stále cestují a administrativní servis využijí jen minimálně
 • podnikatelé, kteří nepotřebují kancelářské prostory, ale chtějí mít zajištěné administrativní služby na profesionální úrovni

vsf1

Virtuální sídlo – legislativa ČR

Roku 2009 byla vydána novela občanského zákoníku, která zrušila § 19 c) odst. 2. Podle něj musela být sídlem právnické osoby adresa, kde skutečně sídlí, tedy má zde umístěnu nejen správu, ale zároveň je možno se zde s touto právnickou osobou stýkat. Tato povinnost však již neplatí a novela v podstatě zlegalizovala virtuální sídla, zároveň tato novelizace zohledňuje koncepci sídla dle judikatury Evropského soudního dvora. O zneužívání virtuálních sídel čtěte zde.

Jaké povinnosti ohledně sídla společnosti ukládá zákon?

 • Podle § 31 odst. 2 živnostenského zákona musí být objekt, kde má podnikatel sídlo (místo podnikání) viditelně označeno názvem společnosti a identifikačním číslem, případně jménem a příjmením (u fyzické osoby).
 • Na základě § 31 odst. 2 živnostenského zákona je dále podnikatel povinen prokázat vlastnické či užívací (jiné obdobné) právo k objektu či prostorám, v nichž má zaregistrováno místo podnikání či sídlo.
 • Ze zákona je podnikatel povinen zajistit přebrání veškerých písemností, které budou zaslány na adresu společnosti (poštovní a kurýrní zásilky atd.)
 • V případě změny sídla je povinností právnické osoby nahlásit tuto skutečnost do osmi dnů na všech institucích, ať už jde o Finanční úřad, Zdravotní pojišťovnu nebo Správu sociálního pojištění.

Virtuální sídlo – co vám přinese za výhody?

To nejdůležitější, co tímto typem sídla získáte, je jednoznačně reprezentativní zázemí na lukrativní adrese, která zvýší image a prestiž vaší společnosti.

 • Provozovatel vám zajistí administrativní podporu na profesionální úrovni
 • K dispozici budete mít telefonní linku s operátorem, který každý hovor vyřídí podle vámi stanovených požadavků, nebo linku s přesměrováním hovorů na určené číslo, případně linku se záznamem a následným přeposláním na dohodnutý email
 • Samozřejmostí je příjem došlé pošty a zásilek od kurýrů, včetně balíčků. O všech došlých písemnostech budete pravidelně informováni formou SMS či emailu. Následně bude vše přeposláno na předem dohodnutou adresu.
 • Pokud budete potřebovat, nabízí se i šance na pronájem vybavené kanceláře či zasedací místnosti, kterou můžete využít pro účely obchodního jednání, schůzky s úřední osobou a podobně. Velkou výhodou je, že si lze takové prostory pronajímat třeba jen na několik hodin.

Nejdůležitější výhody virtuálního sídla

 • vyšší prestiž
 • snadnější expanze do nových regionů
 • nižší provozní náklady
 • lepší konkurenceschopnost
 • administrativní služby na profesionální úrovni

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.