vsf2
15.8.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Virtuální sídlo – jak rychle získat adresu firmy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Virtuální sídlo je oblíbená služba poskytovaná podnikatelům, kteří potřebují stálé sídlo své společnosti. Poskytovatel, jenž virtuální sídlo provozuje, pronajme adresu, která se následně zapíše do obchodního rejstříku jako sídlo právnické osoby nebo jako místo podnikání u fyzických osob, které toto zapíší do živnostenského rejstříku. Jedná se o pronájem, který není využíván fyzicky a většinou jsou zde i další nájemci, takže jde o společný nájem. Základem této služby je poskytnutí souhlasu s umístěním sídla či místa podnikání. Bez tohoto souhlasu nebude sídlo ani místo podnikání do rejstříku zapsáno. Co je virtuální sídlo, čtěte zde.

Komu je virtuální sídlo určeno?

 • začínajícím podnikatelům fungujícím společnostem, které potřebují expandovat do nových oblastí (regionů)
 • podnikatelské subjekty, jejichž zaměření nepotřebuje samostatné kancelářské prostory
 • podnikatelé, kteří podnikají z domova, ale nechtějí mít sídlo své firmy (místo podnikání) registrované na adresu svého trvalého bydliště
 • společnosti, jejichž zaměstnanci (zejména manažeři) stále cestují a administrativní servis využijí jen minimálně
 • podnikatelé, kteří nepotřebují kancelářské prostory, ale chtějí mít zajištěné administrativní služby na profesionální úrovni

vsf1

Virtuální sídlo – legislativa ČR

Roku 2009 byla vydána novela občanského zákoníku, která zrušila § 19 c) odst. 2. Podle něj musela být sídlem právnické osoby adresa, kde skutečně sídlí, tedy má zde umístěnu nejen správu, ale zároveň je možno se zde s touto právnickou osobou stýkat. Tato povinnost však již neplatí a novela v podstatě zlegalizovala virtuální sídla, zároveň tato novelizace zohledňuje koncepci sídla dle judikatury Evropského soudního dvora. O zneužívání virtuálních sídel čtěte zde.

Jaké povinnosti ohledně sídla společnosti ukládá zákon?

 • Podle § 31 odst. 2 živnostenského zákona musí být objekt, kde má podnikatel sídlo (místo podnikání) viditelně označeno názvem společnosti a identifikačním číslem, případně jménem a příjmením (u fyzické osoby).
 • Na základě § 31 odst. 2 živnostenského zákona je dále podnikatel povinen prokázat vlastnické či užívací (jiné obdobné) právo k objektu či prostorám, v nichž má zaregistrováno místo podnikání či sídlo.
 • Ze zákona je podnikatel povinen zajistit přebrání veškerých písemností, které budou zaslány na adresu společnosti (poštovní a kurýrní zásilky atd.)
 • V případě změny sídla je povinností právnické osoby nahlásit tuto skutečnost do osmi dnů na všech institucích, ať už jde o Finanční úřad, Zdravotní pojišťovnu nebo Správu sociálního pojištění.

Virtuální sídlo – co vám přinese za výhody?

To nejdůležitější, co tímto typem sídla získáte, je jednoznačně reprezentativní zázemí na lukrativní adrese, která zvýší image a prestiž vaší společnosti.

 • Provozovatel vám zajistí administrativní podporu na profesionální úrovni
 • K dispozici budete mít telefonní linku s operátorem, který každý hovor vyřídí podle vámi stanovených požadavků, nebo linku s přesměrováním hovorů na určené číslo, případně linku se záznamem a následným přeposláním na dohodnutý email
 • Samozřejmostí je příjem došlé pošty a zásilek od kurýrů, včetně balíčků. O všech došlých písemnostech budete pravidelně informováni formou SMS či emailu. Následně bude vše přeposláno na předem dohodnutou adresu.
 • Pokud budete potřebovat, nabízí se i šance na pronájem vybavené kanceláře či zasedací místnosti, kterou můžete využít pro účely obchodního jednání, schůzky s úřední osobou a podobně. Velkou výhodou je, že si lze takové prostory pronajímat třeba jen na několik hodin.

Nejdůležitější výhody virtuálního sídla

 • vyšší prestiž
 • snadnější expanze do nových regionů
 • nižší provozní náklady
 • lepší konkurenceschopnost
 • administrativní služby na profesionální úrovni

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.