bicykl
15.9.2017
Kategorie: Humor

Velocipéd a smradlavý kancelářský soudruh

Sdílejte článek:

RED HOOK

Praha se zapojí do týdne mobility. Je to záslužná akce, kterou my od Hooka plně podporujeme. Myšlenka, že by se auta vyměnila za velocipéd nás dostává. Jako fakt.

Když by do worku všichni jezdili na kole, dostalo by se lidstvo na další evoluční stupeň. Sice nižší, ale to neva.

Si představuju zpocené kancelářské soudruhy, co se v odéru nepasterizovaného pižma prodírají excelovou tabulkou, omdlívají, padají a zase se zvedají, aby naše hospodářství dostali do míst, kam rozumný člověk nezavítá.

Ostatně, proč má být ve worku zpocený pouze popelář či slévač. Ať jsou smradlavy i zbytné profese. 

I když, asi to jde přerazit něčím, co smrdí ještě víc, než zpocený člověk. 

Říkala mi jedna pamětnice, že si z Ruska kdysi přivezla Leninské hory. Což byla voňavka, která dokázala zahnat na útěk i ledního medvěda. Tohle by možná pomohlo. Akorát že nevím, komu a kam.

Sdílená mobilita způsobí odliv aut ze silnic. Podle Ministerstva životního prostředí. A podle ekonoma Kovandy ze společnosti Cyrrus auto v soukromém vlastnictví 95 procent času stojí. Pokud by auta byla společná, dokázala by v ideálním případě být 95 procent času v pohybu.

Představitelé světových automobilek k tomu dodali, že je vize takto pohyblivého auta těší. Akorát že současná záruka na auto se vztahuje na původní, statický model. Pokud by auto kmitalo jak beruška, musela by se čtyřletá záruka zkrátit. Asi na dva týdny. Dýl by za auto ručil jen najva. Taky by bylo potřeba víc náhradních dílů, protože se společným autem by každý jezdil jak dobytek. Tedy víc továren a energie a smogu a rakovin mezi dělnickou třídou.

Ale třeba to jen vidím moc černě. Třeba je to fakt o tom, že budoucnost patří cyklistům. Nic proti nim nemám. Opravdu ne. Akorát že když obléknou neoprén, ověšej se snímačema, napojej na net, pustěj kameru a zařaděj první z šedesáti čtyř převodových stupňů, měl by jim někdo říct, že se nemaj motat po chodníku a mít drzý kecy, a že maj vypadnout na silnici, když po ní tak toužej.

My v Nuslích jsme si s tímhle nešvarem poradili po svým. Chodníky jsme rozkopali, takže to u nás vypadá jak u Verdunu a cyklista může jít na hrnec. A pokud to nějakej blb u nás přece jenom zkusil, dřív či pozdějc ho někdo postrčil a zaházel.

No nic.

Viděl jsem jídelní lístek restaurace Eska. To je hustej hipsterskej karlínskej podnik, kde má i toaleťák na hajzlu mystickej přesah. Je to podnik, kde když si dáte do kafe cukr, vezmou vás přes tlamu jarmilkou, až vám vyhrknou slzy dojetím. Zaujal mne rohlík s marmeládou za 135,- Kč. Dál jsem nečetl, protože jsem sice chud, ale ne duchem.
Podnik prý ale prosperuje, protože stále existuje dost slabomyslných, co se nechají v knajpě natáhnout a ještě si to pochvalujou.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jsem někdy jezdil na kole. Jsem jim řekl, že jo. Že to bylo ještě v době, kdy jsem si kolo mohl dovolit. 

Dnes bude pod mrakem. Všiml jsem si, když jsem byl ráno venku s Fandou, že začalo padat listí. Podzim je tady. A uděláme s tím kulový.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.