SVED
1.7.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Ve Švédsku začíná občanská válka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MÁRIA VIDOMSKÁ

Narazila jsem na komentář dánského zpravodajského kanálu DK ze dne 21. června 2017, který vlastní kromě printových médií i televizi. O globalizované kriminalitě v Švédsku, prorůstající do společenské anarchie píše: „61 oblastí ve Švédsku které mají zvýšené problémy s kriminalitou, nezaměstnaností a nedůvěrou vůči orgánům, jsou označeny jako“ zranitelné „. V těchto regionech je asi 5000 zločinců seskupených ve více než 200 zločineckých sítích. „

To píše švédská policie v nejnovější zprávě Utsatta områden 2017 (Zranitelné oblasti 2017), jakémsi manuálu pro policejní postupy v jednotlivých oblastech Švédska. 61 oblastí ve Švédsku má problémy s kriminalitou, nezaměstnaností a nedůvěrou vůči orgánům. Jde o tzv. „No go zones“. Na 23 místech, je situace dokonce tak kritická, že oblasti jsou považovány za akutně nebezpečné.

Národní policejní komisař Dan Eliasson to pro domácí zpravodajský portál Aftonbladet pouze potvrdil a prohlásil, že situace v těchto regionech je opravdu nesmírně vážná. Také vedoucí Vnitřní zpravodajské jednotky (NOA) Linda Staaf je znepokojena situací. Prohlašuje, že násilí se kriticky stupňuje a míra rizik je mnohem větší: „Předtím vás (policisty) střelili do nohy, aby vás vyděsili – nyní míří policistům rovnou na hlavu! Chtějí nás zabíjet! „

Švédská policie vypracovala v posledních letech více zpráv a po vlně střelby, vraždění, výtržnictví a žhářství varuje státní orgány před zločiny kolosálních rozměrů, které zákonitě přerostou do občanské války, protože přísun uprchlíků dále pokračuje. Zejména v Malmö je policie nucena zasahovat při přestřelkách denně a situace se policistům totálně vymyká kontrole, protože nepřístupným zónám musí vyhýbat. Situace je tak vážná, že je nutné použít armádu.

V lednu byl dokonce zastřelen i nezletilý 16letý dánský chlapec v okrese Rosengardu, který je na seznamu ohrožených oblastí. V Malmö je vážná situace, pokud jde o lupičství, smrtící násilí a stále hrozivě narůstá počet mladých lidí, kteří tam byli zabiti.

Děti ve věku do deseti let zapojeny do obchodu s drogami

Zdroj Aftonbladet později uvádí výpověď Lindy Staaf, která dále tvrdí, že kriminalitu v nejhůře postižených oblastech vytvářejí hlavně velmi mladí lidé. Prodej drog se stává v uprchlických ghettech jakousi fiktivní ctí a respekt vůči zločinu hraje v tom významnou psychologickou roli. 15 – 25 letí lidé páchají většinu se zaznamenaných trestných činů, ale nezřídka policie zatýká i menší děti. Tito lidé brání své území, boj o teritoria se stal velmi častým jevem. Děti do 10 let nosí zbraně a prodávají drogy pro starší zločince.

V nejvíce exponovaných místech je policie nucena hlídat lidi, protože veřejní zaměstnanci na několika místech a úřadech nemohou fungovat bez policejní ochrany. Dokonce i s ochranou policie agresivní občané útočí na úředníky a zaměstnance na veřejných prostorách. Zločin se dotýká samozřejmě i jiných subjektů, působících v oblastech, v nichž dochází k násilí, vandalismu, vyhrožování a vydírání. Stav je natolik vážný, že pojišťovny odmítají dále nést rizika škod a nutí tak místní obchodníky zavírat své provozy.

Velmi podrobně jsem si zprávu švédské policie nastudovala a hned první šok byl, že zpráva není určena pouze pro potřeby policie či úřadů. Je určena pro širší informovanost veřejnosti a knižní způsob jakým je psána, připomíná spíše zoufalé volání švédské policie po návratu k politice rozumu. Hned v úvodu zprávy je obrázek, který dnešek přirovnává k situaci ve Stockholmu z roku 1948, kdy mladí lidé seskupení v zločineckých organizacích, bojovali proti policii.

Zpráva v podstatě říká, že situace v zemi je natolik vážná, že pokud Švédsko nepřijme radikální opatření, reálně hrozí vypuknutí občanské války. Dokonce v některých částech zpráva uvádí, že už dnešní stav v některých částech země má kontury počínající občanské války. Link na zprávu naleznete v zdrojích. 5000 zločinců seskupených do 200 gangů v 61 regiónech země prodává drogy a vytváří si vlastní hotovostní platební systém, nahrazující bankovnictví, což je jeden z modelů vedení válek teroristů na Středním východě a z hlediska možnosti vedení budoucí občanské války v Švédsku jde o značně znepokojivý fakt.

Zpráva neuvádí rozdělení a procentní složení zločinců podle národností. Sice přímo mluví o uprchlících, ale neútočí na nesprávné vedení imigrační politiky v posledních letech. Je však jasné, že vlna zločinu má s uprchlickou krizí jasné propojení, které se před švédskou veřejností zamlčuje. Národní policejní komisař Dan Eliasson však vyzývá celou společnost a slovy: „Pomozte nám, prosím pomozte nám“ , dává celému Švédsku najevo, že situace se úřadům vymkla z rukou a země stojí na pokraji občanské katastrofy.

Zdroje:
http://www.dr.dk/nyheder/udland/5000-kriminelle-og-200-netvaerk-der-bliver-flere-udsatte-omraader-i-sverige 
http://svobodnenoviny.eu/svedsko-na -pokraji-civilní-valky-sef-národní-policie-pomozte-nam-pomozte-nam / 
https://polisen.se/Global/www%20och%20Intrapolis/Ovriga%20rapporter/Utsatta%20omr%C3%A5den%20 -% 20social% 20ordning,% 20kriminell% 20struktur% 20och% 20utmaningar% 20f% C3% B6r% 20polisen.pdf 
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/kravaller-i-stockholm-inget-nytt ?
http://www.aftonbladet.se/nyheter/krim/a/gq6l0/nya-forhor-har-hallits-i-kevin-fallet

ZDROJ: Mária Vidomská

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****



Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.