pcvotava
18.3.2016
Kategorie: Politika

Václav Votava – pilíř socialistické diskuze

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ 18|03|2016

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny neumožnil vystoupit zástupcům odborné veřejnosti, kteří hodlali během jednání tohoto výboru o novém zákonu o hazardu předložit argumenty proti cenzuře internetu. Stalo se tak na návrh předsedy výboru Václava Votavy (ČSSD).

Votava je takový ten strejda s knírkem, který občas udělá v televizi „bububu“ na Andreje Babiše, ale v zákulisí by se pro Velkého čápa přetrhl. Nyní tedy opět zaúřadoval – při jednání výboru nemohli promluvit zástupci významného Sdružení pro internetový rozvoj, slovo nedostala ani zástupkyně tuzemské internetové jedničky Seznam.cz. Obvykle přitom zástupci odborné veřejnosti při takových příležitostech slovo dostávají.

Jak známo, v návrhu nového zákona o hazardu z tvůrčí dílny Babiše, jeho náměstka na ministerstvu financí Závodského (KDU-ČSL) a dalších moudrých regulátorů všeho živého v této zemi se počítá rovněž s tím, že by zmíněné ministerstvo mohlo – bez rozhodnutí soudu – blokovat weby, o nichž by nějaký úředník usoudil, že podporují nelegální hazard. Tedy stránky těch společností, které nemají patřičné povolení k loterijnímu podnikání v Česku.

Pomiňme, že samotná podstata takového uvažování je v rozporu s legislativou Evropské unie (evropské právo je v tomto směru nadřazeno českému). Klíčová je neuvěřitelná arogance Votavy a dalších členů rozpočtového výboru, kteří nejenže uvažují stejně jako vrchní hokynář Babiš (nebo se mu chtějí zalíbit a na svobodný internet zvysoka kašlou), ale dokonce ani neumožňují vést demokratickou diskuzi.

Pokud poslanci ve třetím čtení 22. března uvedený zákon schválí a ten nakonec úspěšně projde celým legislativním procesem, je velmi pravděpodobné, že i tento paskvil zamíří z logických důvodů k Ústavnímu soudu. Jestli však i ústavní soudci zákon posvětí, jedno je jisté: spousta lidí využije možnosti, jak blokaci obejít, a to pomocí triviálních obezliček.

Z Votavova přístupu je patrné, že navzdory členství v ČSSD je demokrat asi tak jako Mao Ce-tung. S jeho znalostmi v IT oblasti to však zřejmě bude ještě horší. Není v tom však zdaleka sám. Strýcové a tetky ze Sněmovny, kteří na začátku volebního období vyfasovali notebooky, o nich vědí pravděpodobně jen to, že na nich lze psát a přečíst si noviny na internetu (Ivana Pilného a spol. samozřejmě nepočítám).

Bude to v téhle zemi ještě velká legrace, až všechno, co unikne přes filtry zdravého rozumu a Ústavního soudu, začne platit. Dopadne to však hlavně na hordy pitomců, kteří si tuto verbež, jež dnes v Česku vládne, zvolili. Menšina chytrých si poradí, jako si inteligentní lidé poradili vždycky.

ZDROJ: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.