manager817
16.8.2017
Kategorie: Kultura a tipy

V začátcích podnikání lze ušetřit i týdny času

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Česká republika patří k zemím, kde trvá založení firmy opravdu dlouho. Veškeré vyřizování se kolikrát může táhnout i několik týdnů, takže začínající podnikatel pomalu ztrácí původní nadšení pro svůj nápad a také čas, během nějž by už mohl pracovat na tom, co by mu vydělávalo.

Nejdříve by se měl začínající podnikatel vydat k notáři, u nějž celá cesta také končí. U společností s ručením omezením notář sepíše zakladatelskou listinu, případně společenskou smlouvu (pro podnikání s více společníky). U akciové společnosti se ještě určují členové orgánů a přijímají se stanovy společnosti.

Pro živnostenské oprávnění je potřeba zajít na živnostenský úřad, podnikatelský účet musíte založit v bance. Nezbytná je registrace k platbě daní na finančním úřadě a nesmíte zapomenout na platby zdravotního a sociálního pojištění – tedy zajistit, aby ČSSZ a zdravotní pojišťovna o vašem podnikání věděly.

Sídlo firmy je potřeba do živnostenského rejstříku

Mezitím si musíte hledat sídlo firmy, protože to se uvádí už do živnostenského rejstříku. Jestli již nějaké máte, stačí si sehnat souhlas majitele s tím, že zde budete podnikat (písemně a s úředně ověřeným podpisem). V opačném případě je určitou možností i tzv. virtuální sídlo, to ovšem není vhodné pro každého, bude vyhovovat spíš firmám, které mohou svou práci vykonávat odkudkoliv (např. společnostem v oblasti IT).

Všem starostem se lze vyhnout

Veškeré výše uvedené zařizování se kolikrát táhne i týdny a bere spoustu času. Všude na úřadech jsou fronty, navíc si člověk, který zakládá firmu poprvé, obvykle musí spoustu informací samostatně zjišťovat. Není tedy divu, že si mnozí začínající podnikatelé raději kupují ready made společnosti. Ty jsou připravené k podnikání, mají splacený základní kapitál a pod jejich jménem je možné vystupovat třeba už zítra.

Chcete si i vy ušetřit čas a starosti? Obraťte se na odborníky ze Spolecnostionline.cz, ti mají s převodem ready made společností dlouholeté zkušenosti.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.