havel
30.9.2017
Kategorie: Historie

V čase ustrnulý Tříska a Havel

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Většina emigrantů trpí syndromem rozbitých hodinek a málokdo je schopen si je opravovat. Tak třeba takový slušný Tříska který se nechtěl zaprodat StB, radějji pláchnul a poznal uprchlíky jako on, nejen Čechy, ale poznal je v Americe. Češi co odcházeli ze socíku který je dusil se koukali co nejdříve prizpůsobit a hledat obživu. Uprchlík tenkrát znamenal uprchlík. Nikdo je nevítal s plyšáky ani nehopsali radostí že se Češi nebo kdokoliv k nim hrne. Očekávalo se že budou makat.

Pan Tříska už si ty své emigrantské rozbité hodinky neupravil, a pro něj byl uprchlík jako “uprchlík“, a USA jako EU. Ten rozdíl už nepochopil. Zrovna jako nepochopil, i když věděl, že SSSR a dnešní pravoslavné Rusko je jiné. Přestože Rusko není demokracie, je stále odlišné, o čemž se i dříve přesvědčili Havlíček Borovský nebo Palacký, kteří také mysleli že carské Rusko je lepší než R-U, ponivadž je slovanské, i když i toto je sporné, přesto dnešní Rusko už není náš úhlavní nepřítel. Dnes fouká mrazivý vítr odjinud.

EU bejvávalo báječné seskupení, ke kterému jsme vzhlíželi se závistí. Bejvávalo. Vstoupili jsme do EU s nadějí že to bude stále stejné. Vítr otočil. Islamizace elitama, nikoliv muslimama, kteří na to ještě nemají, právě začíná. Macron už se nechal slyšet že budeme brát Afričany a muslimy do té doby dokud to bude v těch jejich končinách vypadat bledě. Čili napořád. Francie – Sarkozy – to urovnal v Libyi, a fofruje to přes to území nikoho bez kontroly. Tak je na co se těšit až to bude Evropa “urovnávat“ v Africe a na Blízkém východě. Tomuto ne všichni emigranti v Americe rozumí, hlavně ta starší generace. Pro ně je to stále ta samá Evropa kterou opustili.

HAVEL

Před sametkou to bejval náš pan Havel, byla to naše naděje, někdo kdo byl schopen se nechat zavřít pro vlast. Bouřlivák a rebel. Ale jak známo, rebelové nejsou schopni vládnout v klidných časech, v těch je potřeba nekňuba administrátor. Rebelové, ať je to Walesa nebo Churchill mají jít po vítězství do důchodu, se vší slávou. Jen tak si zachovají dobré jméno. Protže i Havel pak dělal jednu botu za druhou. Totéž dřívější rebelové – disidenti. Dnes jsou národu ke škodě. A na ty nové rebely proti dnešním nebezpečím čekáme a čas ukáže kdo to bude.

Ale pan Tříska, nic naplat, ustrnul v čase, pro něj byl Havel stále ten hrdina který se uměl postavit proti vrchnosti. To co přišlo potom tomu už moc nerozuměl, ale budiž mu to odpuštěno, má to už za sebou. Nemají to za sebou ti dávní disidenti kterým se stýská po starých zlatých časech obdivu, a dělají jednu kravinu za druhou, ochraňují nebohé uprchlíky, i když jim musí být jasné o co jde. Ale ta touha po slávě! A za tu už Havel nemůže, ten je dávno pod drnem, za to můžeme my jelikož to trpíme. Budou volby, tak se rozhodněte jak má být.

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2017: *****

Hana Lišková 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Tomáš Foldyna 1215,14 Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, David Kostelník 500,- Kč, Daniela Janková 100,- Kč, David Bezdek 150,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 715,14 Kč *****

Děkujeme!


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
loading...
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.