cikani2
8.9.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Už zase můžeme za život našich nejmenovaných spoluobčanů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILENA ZELENKOVÁ

Myslím, že už snahy o jakousi kolektivní vinu za nespokojenost s životem našich romských spoluobčanů, bylo až dost. Chtějí se vzdělávat? Tak ať se prostě začnou učit. Chtějí lepší práci? Pak je potřeba se něčemu vyučit!

 

Chtějí žít v pěkném prostředí? Potom je nutné o svůj dům i okolí pečovat. Čeho určitě mají dostatek, je volný čas. Je třeba se taky naučit ho smysluplně využívat. Uklidit, neničit všechno okolo, nevyhazovat odpadky z okna, udělat si před domem záhon trávy, něco natřít, očistit, opravit – to běžnému člověku připadá jako normální činnost nevyžadující žádné speciální vzdělání.

Že mají s Rómy problémy snad ve všech evropských zemích svědčí spíš o jejich neochotě nebo neschopnosti přizpůsobit se životnímu stylu evropského obyvatelstva než dokola přisuzovanému rasismu. O tom ostatně svědčí i nemalé prostředky a naivní snahy všech možných zisko i neziskovek, které nikam nevedou. Snaha jen z jedné strany je zbytečná.

Všichni trendy koučové dnešní doby prohlašují, že by člověk měl dělat a pracovat v tom, co mu jde nejlíp a co ho nejvíc baví. Což je, v tomto případě, počínaje dětmi, přes mládež, až po dospělé všech věkových kategorií, navyklé na určitý standard zaručený státem, velký problém. Měnit staleté, zažité zvyklosti není jednoduché a možná ani chtěné.

A další problém je to, co si představují pod pojmem práce (pravidelná docházka, pracovní morálka, fyzický stav, v jakém je možno pracovat apod.). Určitým zádrhelem může být i to, že ve spoustě zaměstnání je požadován čistý trestní rejstřík – pochopitelně platí pro všechny skupiny obyvatel, nebo nedůvěra, podložená zkušenostmi z praxe, byť když se netýká právě konkrétního zájemce o práci. Ale za ni opět nemůžeme my ostatní.

Třešnička na dortu jsou hloupé nápady o sbližování kultur. To se pochopitelně týká i migrantů. Velké skupiny přistěhovalců jako vietnamská menšina, islám vyznávající skupiny a natož romské rodiny, tady sice žijí, ale stýkají se a žijí ve vlastních, uzavřených komunitách a nejsou zvědaví se k nám začleňovat. A často i naopak. Ti posledně jmenovaní to tak mají po staletí, funguje jim to, tak proč by měli něco měnit? Kolik vidíte na ulicích bezdomovců jejich etnika a kolik je jich na sociálce?

Prostě dokud nezačnou přebírat skutečnou odpovědnost za svůj život, jako my a bude se házet zodpovědnost za všechno jen na ostatní, tak se doopravdy NIC NEZMĚNÍ. I kdyby se jim umetala cestička ještě 100 x víc než teď!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 033,00 Kč
Vybráno 17.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
118 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.