cikani2
8.9.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Už zase můžeme za život našich nejmenovaných spoluobčanů

Sdílejte článek:

MILENA ZELENKOVÁ

Myslím, že už snahy o jakousi kolektivní vinu za nespokojenost s životem našich romských spoluobčanů, bylo až dost. Chtějí se vzdělávat? Tak ať se prostě začnou učit. Chtějí lepší práci? Pak je potřeba se něčemu vyučit!

 

Chtějí žít v pěkném prostředí? Potom je nutné o svůj dům i okolí pečovat. Čeho určitě mají dostatek, je volný čas. Je třeba se taky naučit ho smysluplně využívat. Uklidit, neničit všechno okolo, nevyhazovat odpadky z okna, udělat si před domem záhon trávy, něco natřít, očistit, opravit – to běžnému člověku připadá jako normální činnost nevyžadující žádné speciální vzdělání.

Že mají s Rómy problémy snad ve všech evropských zemích svědčí spíš o jejich neochotě nebo neschopnosti přizpůsobit se životnímu stylu evropského obyvatelstva než dokola přisuzovanému rasismu. O tom ostatně svědčí i nemalé prostředky a naivní snahy všech možných zisko i neziskovek, které nikam nevedou. Snaha jen z jedné strany je zbytečná.

Všichni trendy koučové dnešní doby prohlašují, že by člověk měl dělat a pracovat v tom, co mu jde nejlíp a co ho nejvíc baví. Což je, v tomto případě, počínaje dětmi, přes mládež, až po dospělé všech věkových kategorií, navyklé na určitý standard zaručený státem, velký problém. Měnit staleté, zažité zvyklosti není jednoduché a možná ani chtěné.

A další problém je to, co si představují pod pojmem práce (pravidelná docházka, pracovní morálka, fyzický stav, v jakém je možno pracovat apod.). Určitým zádrhelem může být i to, že ve spoustě zaměstnání je požadován čistý trestní rejstřík – pochopitelně platí pro všechny skupiny obyvatel, nebo nedůvěra, podložená zkušenostmi z praxe, byť když se netýká právě konkrétního zájemce o práci. Ale za ni opět nemůžeme my ostatní.

Třešnička na dortu jsou hloupé nápady o sbližování kultur. To se pochopitelně týká i migrantů. Velké skupiny přistěhovalců jako vietnamská menšina, islám vyznávající skupiny a natož romské rodiny, tady sice žijí, ale stýkají se a žijí ve vlastních, uzavřených komunitách a nejsou zvědaví se k nám začleňovat. A často i naopak. Ti posledně jmenovaní to tak mají po staletí, funguje jim to, tak proč by měli něco měnit? Kolik vidíte na ulicích bezdomovců jejich etnika a kolik je jich na sociálce?

Prostě dokud nezačnou přebírat skutečnou odpovědnost za svůj život, jako my a bude se házet zodpovědnost za všechno jen na ostatní, tak se doopravdy NIC NEZMĚNÍ. I kdyby se jim umetala cestička ještě 100 x víc než teď!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
118 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.