lee
26.8.2017
Kategorie: Historie

USA vymazávají vlastní minulost: vše co připomíná Konfederaci, musí pryč. I lidé

Sdílejte článek:

EVA SVOBODOVÁ

Orwellovská vlna přepisování historie zasáhla nejen pomníky, ale i lidi. Televizni stanice ESPN stáhla moderátora ze zápasu univerzitní ligy, protože má stejné jméno jako jižanský generál Lee.

 .
Ano, jeho jediná vina je, že se jmenuje stejně jako momentálně nenáviděný jižanský generál – Robert Lee. Televize sice prohlásila, že je ostuda, když se tímhle musí zabývat, ale ustoupili nátlaku a udělali to stejně. Prý to bylo „kolektivní rozhodnutí“.
620132_article_photo_rbtnmyl_900x

Reportér Lee není ani jižan, ani běloch a jeho příjmení je nejspíš transkripce jména asijských předků. Li. Má smůlu, stal se obětí kolektivní nenávisti.

Nic nového. Třeba za Pol-potových Rudých Khmerů se v Kambodži popravovali lidé, kteří nosili brýle. Připomínali intelektuály.

Každého kdo si myslí, že kontrolování historie skončí jakmile fanatici strhnou všechny sochy válečníků Konfederace a kolonialistů, čeká drsné překvapení. V USA se už do hledáčku dostal Thomas Jefferson (vlastnil otroky) a v Austrálii teď třeba zrušili svátek připomínající připlutí první anglické flotily v roce 1788.

620132_article_photo_zoej1tb_900x

Historický fakt bude vymazaný stejně, jako musel Winston Smith v Orwellově románu „1984“ donekonečna přepisovat staré novinové zprávy, které neodpovídaly ideové linii vládnoucí strany.

„Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. “ George Orwell, 1984

Jak píše Martin Gust: Tady nejde o budování lepší přítomnosti, je to projekce politické korektnosti do minulosti. Trestají se tak historické postavy za to, že nesdílely moderní světonázor.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.