usa
5.12.2015
Kategorie: Politika

USA: Myšlenky svobody se vytrácí, snad ještě pomůže odchod Obamy

Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA 05|12|2015

ČT odstranila z rozhovoru s Assadem v titulcích zmínku o tom, že USA podle něj patří na seznam podporovatelů terorismu. Je to od televize pochopitelně směšná snaha, a je dobře, že se najdou lidé, kteří novinářské manipulace odhalují. Ale proč to píšu.

Čím dál častěji pozoruji určité znepokojení lidí, kteří mají rádi Ameriku a jsou pravicoví, nad námi, kteří ji kritizují. Mnoho lidí nemá rádo Rusko z tradice a Spojené státy stále berou jako symbol svobody, která kdysi pomohla porazit Sovětský svaz.

Věřím, že nemluvím jen za sebe, když řeknu, že bych chtěl všechny ujistit, že kritika USA od nás nepochází z nějakého zbláznění do Ruska nebo nostalgie bývalých dob. Mnoho lidí (a řadím se mezi ně) prostě vidí, že dnešní americká vláda je extrémně levicová a zelená. Ždímá Američany na daních kde se dá, zavádí diktaturu politické korektnosti, rozdává nesmyslné dotace, čímž přerozděluje peníze od chudých k bohatým, zakazuje zbraně, fanaticky propaguje gender „problémy“ a nekontrolovanou imigraci, a ničí lidi svým „bojem“ proti globálnímu oteplování/ochlazování (podle toho, co zrovna frčí víc).

Vrcholem je, když CIA přizná, že na Blízkém východě počítali s tím, že se proti místním diktátorům jako Assad zformuje islamistická fronta, jen se neodhadlo, že posílí natolik, že z ní dnes máme IS. Takže když kritici říkají, že USA pomáhá islamistům, tak to nejsou přeci jen úplné nesmysly. Vždyť Bílému domu šéfuje zelený fanatik. Naproti tomu sledujeme Rusko jak ničí teroristy, vyzývá k racionální spolupráci anebo neuznává politickou korektnost, která je leckdy horší než jejich cenzura. A to prostě nemusíte být fanoušek Putina, abyste toto viděli.

A teď k jádru věci. Nám nesocialistickým kritikům USA vadí přesně to, co jsem výše popsal. Vůbec nekritizujeme ty klasické myšlenky svobody, nezávislosti občana na státu, nízkých daní a vůbec té zásady, že politik má občanu pokorně sloužit, nikoliv vládnout. A právě proto, že se tyto myšlenky v Americe vytrácí, zaslouží si plně naši kritiku.

Až bude prezidentem Rand Paul nebo Donald Trump, kteří chtějí zdravou ekonomiku, nechtějí zničující válku s Ruskem, nechtějí podporovat islamisty, nepodporují vládu institucí jako EU nebo OSN nad demokraticky zvolenými vládami národních států, tak pak budu Ameriku znovu hrdě podporovat a jsem přesvědčený, že velká část jejích dnešních kritiků také.

ZDROJ: Miroslav Jahoda

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 205,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
37 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.