28.10.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Uprchlíci ve Švédsku odmítli vystoupit z autobusu: Je tu zima, chceme zpátky do Německa!

Sdílejte článek:

HS 28|10|2015

Skupina uprchlíků odmítla zůstat v přiřazené odlehlé vesnici ve Švédsku. Někteří požadovali přesunutí zpět do Německa. Obec nemá žádnou infrastrukturu a v zimě mohou teploty klesnout až na minus třicet stupňů.

Švédsko je země lesů, losů, sobů, medvědů a vlků, o tom není pochyb. Někteří lidé takové prostředí vyhledávají, jiní se ho straní. Do druhé skupiny patří i uprchlíci ze Sýrie a Iráku, kteří odmítli opustit autobus ve vesničce na západě Švédska. Švédská agentura pro migraci (MV) v úterý přiznala, že skupinka uprchlíků, kteří byli dočasně umístěni v odlehlé vesnici na hranici s Norskem, odmítala vystoupit z autobusu. Někteří z nich dokonce žádali, aby je autobus odvezl zpět do Německa.

„Říkají nám, abychom zde žili,“ řekl Syřan hade Waes švédské televizi SVT. „Ale to není pro každého. My tu s sebou máme děti a těhotné ženy a je zde příliš chladno, nejsou zde žádné obchody, ani lékař, „tvrdí skupina 60 uprchlíků, která se do Limedsforsenu nedaleko hranic s Norskem dostala autobusy v neděli.V okruhu desítek kilometrů není žádné město. Teploty mohou klesnout až na minus 30 stupňů Celsia av zimě po celé měsíce téměř neexistuje jasné sluneční světlo.

lim

Agentura MV vysvětluje, že země dosáhla své meze. Každý týden přijde téměř 10 000 nových uprchlíků do Švédska. „Nemáme nic jiného,“ řekla mluvčí MV Guna Graufeldsová. „To je vše, co jim můžeme nabídnout.“ Jednání s uprchlíky, kteří nechtěli zůstat, pokračovala v úterý. „Ve většině případů jsou si vědomi, že tam nezůstanou po celý život.“

Co švédská vláda označila za úspěch v uprchlické politice, se ve skutečnosti ukázalo jen jako uprchlická přestávka. Vláda a velká část opozice má do konce týdne ukovat 21-bodový plán na řešení problémů s prostorem pro migranty, ale i nadále budou do země proudit tisíce žadatelů o azyl týdně. A stále více Švédů přemýšlí, proč by právě jejich země měla přijmout po Německu největší počet migrantů – a zdaleka největší podíl z hlediska počtu obyvatel. Hranice jsou zatím stále otevřené, ale zátěž roste a s ním i tlak na vládu.

Podle reprezentativního průzkumu chce 59 procent Švédů více restriktivní uprchlickou politiku. Nedávno přijatý nouzový balíček podle většiny není dostatečný. Žadatelé o azyl zpočátku získají jen omezené povolení k pobytu na tři roky. Rodiny, uprchlíci podle kvót a nezletilí bez doprovodu by měli využívat pomocné služby státu bez časového omezení.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.