20.6.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Uprchlíci v Linzi: Evropo, starej se o nás pořádně, toto „žrát“ nebudeme!

Sdílejte článek:

KZ/JAN ŠINÁGL 20|06|2015

V pondělní bylo kuře s knedlíky a kyselým zelím. Pro ty ze 200 žadatelů o azyl (80 dalších má přijít), kteří v současné době obývají tábor v Linzi. Jsou ve stanech, ve kterých je ubytovala místní policie. Je pro ně speciálně vařeno s kuřecím, místo vepřového masa. Přesto – jak je uvedeno níže – došlo k násilné vzpouře: Vzhledem k tomu, že jim nevyhovovalo jídlo, házeli imigranti na policisty balíčky s večeří.

„Je nás devět v kuchyni, naše situace je na hranici zvládání. Obvykle vaříme 300 jídel za den,  již však po dobu dvou týdnů, vydáváme 200 jídel navíc. Žadatelé o azyl mají většinou vlastní jídelní plán, protože jsou z velké části muslimové a nejedí vepřové, říká šéfkuchař Erwin Schlager z kantýny Policejního sdružení pro podporu v Nietzscheho ulici v Linzi. „Moji lidé jdou už na kolenou z vyčerpání“, potvrzuje také Wolfgang Rittberger, předseda sdružení.

linz

Jak vypadá stravování asylantů ve skutečnosti? V dopoledních hodinách je vídeňská snídaně se dvěma rohlíky, máslo, džem a Nutella, k tomu čaj. V pondělí bylo k obědu kuře s knedlíky, kyselým zelím a omáčkou. Večer byly rozdělovány balíčky v tomto složení: dvě housky, jeden banán, sýr a kuřecí klobása.

Proč je zajímavé sledovat, jak je postaráno o asylanty? Jeden Syřan údajně vyhrožoval, že si podřízne krk s nožem. Byl nešťastný s druhem jídla a velikosti potravinových přídělů. Také si stěžoval, že nedostal žádné kuřivo zdarma. Situace hrozila eskalací, když se 50 asylantů spojilo k hlučnému protestu. Muselo zasáhnout osm hlídek, ale na policisty, na místě dohlížející na pořádek, házel dav imigrantů balíčky s jídlem, které v táboře zdarma obdržel.

Jako první opatření budou nyní vydány poukazy na potraviny, aby se předešlo tomu, že si někteří dvakrát či třikrát stoupnou do fronty při výdeji jídla. „Máme podezření, že proto došlo k protestům“, míní Rittberger. Požadavek mnoha žadatelů o azyl, aby i večer dostávali teplé jídlo, není možno splnit kvůli již tak vysokým nákladům …

Asylant opustí zemi, kde je v ohrožení života a když mu jej jiná země zachrání, tak je nespokojen s jídlem, za které by byly vděčny miliardy hladovějících na zeměkouli, nemluvě o ostatní péči. Myslíte, že by se takto chovali křesťané? Na Ukrajině už je dle MV 1.300.000 Ukrajinců ve vnitřním exilu, tzn. utečenců z povstalecké oblasti. Myslíte si, že by i oni házeli balíčky s jídlem na své hostitele a zachránce? Politici musí začít efektivně jednat, nechtějí-li, aby i u nás situace v dalších létech eskalovala, vymkla se kontrole a společnost byla v ohrožení.

ZDROJE: Kronen Zeitung, Jan Šinágl

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
49 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.