odpad
17.7.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Umíte třídit odpad?

Sdílejte článek:

Ekologie a ochrana životního prostředí je v současné době velmi palčivá otázka. To nejmenší, co pro to může udělat úplně každý, je třídění odpadu. A jelikož všude kolem vidíte různou osvětovou činnost, přešla na oddělené odpadkové koše zřejmě většina lidí, ale ani tak není vyhráno. Možná si myslíte, že to stačí, ale i třídění odpadu má svá pravidla, a tak aby vaše úsilí k něčemu bylo, je potřeba vše správně dodržovat.

Jak třídit správně?

Třídění odpadu rozhodně má smysl, musí se však dělat správně. Díky pravidelné osvětové činnosti jste si již na barevně rozlišené kontejnery na třídění odpadu zvykli. Stačí to? Většina lidí preferuje třídění odpadu už doma a pak ho již pěkně rozdělený vynese do přidělených kontejnerů. Otázka je tedy jednoduchá. Jak třídit odpad doma? I zde zvolte podobné schéma, které znáte z venkovního prostředí, tedy oddělený koš na papír, plast, sklo, směsný a bioodpad. V případě plastů a papíru jsou pro odkládání odpadu ideální plastové a papírové tašky, které se dají vyhodit do popelnice přímo s ním. V současné době však není ani problém zakoupit speciální odpadkový koš, který je na třídění odpadu již uzpůsoben.

Bioodpad

Samostatnou skupinou, stojící často až na úplném chvostu v recyklace, je bioodpad. Stále velká část lidí si ani nedovede představit, co vše se za tímto slovíčkem skrývá. Co patří do bioodpadu? Jde o jakýkoliv odpad, který pochází z potravin, ze zeleniny, ovoce a v některých případech dokonce i z nábytku nebo například i z textilu z přírodních vláken. Většina lidí tento odpad stále považuje za složku, která patří do toho směsného. Tam ale zabírá zbytečně mnoho místa a navíc je bioodpad velmi důležitou složkou, která se dá využít při kypření půdy. Ti, co žijí v rodném domku, takto bioodpad již využívají a zároveň si s ním nemusí takřka dělat starosti, stačí, když zbytky zeleniny a ovoce vyhodí na kompost a je hotovo.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 772,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.