zeman11801

Ultrapravičák“ Zeman a proč si čtvrtina národa plete EU směřující k totalitě s jakousi pokrokovou modlou

Sdílejte článek:

LUCIE PROVAZNÍKOVÁ

Ano, čtete dobře. Ultrapravičák. Tak o Zemanovi, zarytém socanovi, co celý život obdivuje skandinávské sociální systémy a zastává progresivní zdanění, píší různá západní média. Někdy k tomu ještě přilepí slova jako populistický, antiislámský, nedemokratický. Jenže on je v mnohém demokratičtější než vybouchlý kandidát Drahoš, což ovšem Drahošovi voliči jaksi nebyli s to vnímat, protože byli příliš zaslepeni nenávistí k osobnosti Miloše Zemana či zidealizovanou představou EU.

Chaos, chaos, chaos…

Pokud Zemana eurounijní média označují za (ultra)pravičáka, člověk si nutně musí položit otázku, co se to s tím politickým spektrem v Evropě stalo a kam se poděla opravdová pravice? (Ne, Zeman zastávající skandinávské systémy opravdu není pravicový politik.) A proč cca 2,6 milionu lidí volilo právě Drahoše? Věděli (či vědí) vůbec, na jakou stranu politického spektra se Drahoš přiklání? Byli/jsou si vědomi směru, který EU udává? A co je to ten evropský liberalismus?

Prezident jako symbol

Pominu teď ty šašky, kteří volí kandidáta jen pro jeho údajnou „slušnost“ a vzdělání (Drahoš v mých očích není vůbec slušný, ale naopak slizce agresivní, zbrklý v mluvě a jeho argumentační rétorika dosahující úrovně nejistého středoškoláka se omezovala na naučené osočování Zemana). Pominu i jiné matlafousy, kteří „chtějí změnu“, aniž by přemýšleli nad tím, jaká ta změna bude a jakou ideovou základnu kandidát má. Tací si neuvědomili,  že ve volbě nejde o osobnostní sympatie ani o pět vulgárních slov za 5 let či přihlouplý vtípek s kalašnikovem, ale především o politické směřování (jak symbolické, tak i faktické).

Značná část lidí volila prezidenta jako symbol – buď na základě image vykonstruované médii, ale někteří i na základě jejich rétoriky a názorů. Takový důvod je třeba respektovat. Přesto si ale myslím, že nemalá část ještě neprohlédla nemocnou a nefunkční dynamiku EU a to, kam vlastně směřuje. Těmito především mladšími ročníky je volba Zemana vnímána jako volba „Ruska a Číny“. Pominu-li, že s Ruskem a Čínou obchoduje nebo chce obchodovat úplně každý (to pouze česká média z toho vyrobila důvod, proč nevolit Zemana), tak volba Zemana byla pro mnohé spíše symbolickou volbou proti Unii.

Více Evropy?

Drahoš byl jednoznačně kandidát symbolizující spíše prozápadní politiku – tj. politiku sklopených uší před říšskou kancléřkou. Politiku „potřebujeme více Evropy, jinak nás zlý Zeman přestěhuje na Ural a zlý Putin sežere!“.

EU pro mnoho lidí stále představuje zemi zaslíbenou a vzor demokracie, pelech míru, lásky a dobra, svobody a pokroku. U části je to takový (asi i pochopitelný) přežitek z doby, kdy jsme se mermomocí chtěli dostat na Západ, pryč od bolševika. U té mladé části je to již vymarxovaný mozek vidící jen utopicky šťastnou společnost. Vždyť líbivé budovatelské vize jako sjednocená společnost, vítězství pravdy a lásky, všeobjímající mír či všeobecné světoobčanství se převalují v prozápadních médiích jako flus na hladině.

Co ale tato propagandistická hesla zastírají? Zastírají všechny aktuální problémy Západní Evropy:

 • problémy spojené s centrální legislativou nezohledňující geografická, kulturní, ekonomická aj. specifika jednotlivých zemí
 • neúprosné směřování všech pomalejších ekonomik majících Euro ke krachu,
 • nárůst kriminality spojené s migranty,
 • bezmoc evropských bezpečnostních složek v určitých oblastech,
 • narůstající podíl muslimů v populaci a následně problémy s netolerantním islámem spojené a
 • přerozdělování, přerozdělování, přerozdělování (peněz, migrantů…). Copak už to tu jednou nebylo?!

Více Evropy = méně svobody!

Mnozí si ještě neuvědomili, že v EU svobody rapidně ubývá. Politika „potřebujeme více Evropy“ znamená, že „potřebujeme více směrnic, více omezení, více cizinců, méně národního státu, méně suverenity, méně rozdílů“. Evropská unie je založena na přenechávání čím dál více rozhodnutí unijním orgánům a podřizování se rozhodnutí centrální „vlády“ – tedy vzdávání se odpovědnosti na úrovni států. Je to paralela tradiční levicové politiky, která vždy v určité míře odebírá z jednotlivců odpovědnost za vlastní život a rozprostírá ji na celou společnost.

A na jaké straně spektra byl tedy Jiří Drahoš, když byl západními státy vnímán jako vhodnější kandidát a Zeman je pro ně „příliš vpravo“? Zde je snad škoda slov. „Příliš vpravo“ je totiž pro euromarxistické nadšence kdokoli, kdo nesdílí jejich budovatelská hesla.

Lidi nezaráží, že Drahošovi je dobrá přímá lidová volba, když ho lidé mají zvolit prezidentem, ale pak by zakázal všechna referenda o bytostných otázkách jako je setrvání v EU. (Takže o vstupu dovnitř mohli lidé rozhodnout sami, ale ven už ne?) Lidi nezaráží, že podle něj „každá prodavačka nemůže mít zbraň“. Jakto? Protože EU je hlavně mladou generací nekriticky vnímána jako to správné.

EU dosáhla posunutí celého politického spektra směrem doleva tak, že ultralevice je novým středem. Je zcela přirozené, že pro ni je tradiční levicový politik 90. let „ultrapravičák“. Tato nová evropská levice je mnohem nebezpečnější, než komunismus či socialismus kdy byl: nejde totiž již jen o vyrobení utopické společnosti zestejněním třídním, ale zestejněním genderovým, kulturním, rasovým – jde o rozbití všeho, co bývalo majoritní, „normální“. Jde o dotažení Marxovy ideje k dokonalosti ve všech směrech lidského bytí. Slovy Marxe, je třeba nejradikálněji účtovat s tradičními idejemi. Mísení ras, unisex záchodky, relativizace dobra a zla (pedofilie, znásilnění), genderové kvóty narušující přirozené rozdíly mezi mužskou a ženskou energií, otcovská dovolená, pozitivní diskriminace všech menšin, rozbití tradiční rodiny.

Největším husarským kouskem Euromarxistické unie, který mate dost lidí, je hojné užívání slovního spojení „levicový liberalismus“. Onen „liberalismus“, v evropské podobě stále tužšího omezování svobod jednotlivců i států, nemá s původním významem tohoto slova (lat. libertas = svoboda) totiž pranic společného. Jde o jeden ze zásadních rysů nové neomarxistické evropské totality: totiž o pojmenovávání věcí nesprávnými jmény, někdy dokonce antonymy skutečného významu.

Je zajímavé, že Rusko je vnímáno jako taková hrozba, zatímco západní Evropa, ve které svobody stále rychlejším tempem ubývá a která směřuje k systému mnohem horšímu než komunismus, a NAVÍC tam sílí islám, je mnohými vnímána jako vzor, kterému se chtějí přiblížit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
91 komentářů
   • Helena Novotná
   • Helena Novotná
   • Helena Novotná
 1. Helena Novotná
  • Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.