mathematics-
27.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Učím svoje děti počítat: Jsem rasista

Sdílejte článek:

TB

Každý máme na něco nadání. Někdo je talentovaný na pohyb, jiný má talent na hudbu a někdo má talent na matematiku nebo chemii. Vždy to tak bylo a vždy to tak bude. Nikdo není dokonalý. Za mého mládí když někomu nešla matematika, tak se shrnulo slovy „ je blbej na matiku“ a dál se  to neřešilo. Samozřejmě k talentu na učení se vždy ještě musela přidat píle a také podpora rodičů, kteří děti k učení vedli. Tak je to ale u všech činností pouhý talent prostě nestačí a když chci být v něčem dobrý tak holt musím na sobě makat.

Nikdy se však talent a píle nespojovali s barvou pleti nebo rasou. Až nyní .

Profesorka matematiky na University of Illinois, Rochelle Gutierrez, která je hispánského původu tvrdí, že matematika přispívá k rasismu a tzv. bílému privilegiu. Důvodem je to, že matematiku lépe ovládají bílí studenti, a studenti z rasových menšin se kvůli tomu cítí méněcenní, protože znalost matematiky je společensky uznávaná jako důkaz vysoké inteligence.

S tím, že znalost matematiky je důkazem vysoké inteligence by se dalo souhlasit. Ne každý skutečně dokáže pochopit vyšší matematiku a vystudovat Matematicko fyzikální fakultu se podaří jenom těm nejschopnějším. Rozhodně tento úspěch nebyl dosažen  barvou pleti, ale talentem, pílí a vůli.

Další věc která profesorce Gutierrez vadí je to, že školní matematické osnovy dávají důraz na Pythagorovu větu a Ludolfovo číslo a vytvářejí tak dojem, že matematika byla rozvinuta Řeky a dalšími Evropany.

První co se děti učí znát při výuce matematiky jsou číslice.  Matematika pracuje s arabskými číslicemi, tedy znaky, které tvoří dnes nejrozšířenější systém symbolického zápisu čísel. A jak již z názvu vyplývá “arabské” se jmenují proto, že se do Evropy dostali díky arabským matematikům.  Tyto číslice nás provází celý život a nikomu nevadí, že se jedná o arabské číslice. Kdyby Pythagorovu větu nebo Ludolfovo číslo nevymysleli  Evropani, ale Indiáni nebo příslušníci kmene Zulu, zřejmě by se jmenovaly po nich.

Jedná se o další dílek do mozaiky, která naznačuje kam směřuje celosvětový vývoj. Snažíme se změnit po tisíciletí fungující vzory chování a nahradit je jakýmy si paskvily, které kdosi vymyslel a chce nás přesvědčit, že pouze toto je správné. Vždy platilo, že „blbej je blbej a chytrej je chytrej“, bez ohledu na pohlaví a barvu pleti. A tak by to mělo i zůstat. Opravdu nerad bych se dožil doby, kdy tím, že svoje děti budu učit počítat, budu nazván rasistou, který usiluje o to, aby se jeho potomci vyvyšovali nad své kamarády. Jestliže budeme pokračovat tímto směrem dál, můžeme se dožít doby, kdy bude porážka černých figur v šachové hře, považována jako projev rasismu.

ZDROJ: Thorblog

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
108 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.