1702968-bigthumbnail
23.1.2017
Kategorie: Politika

Trump! Jak se to mohlo stát?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (52 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

BRENDAN O´NEILL

Stalo se to proto, že jste zakázali extra velké limonády. A kouření v parcích. A měli jste pohoršlivé smýšlení o univerzitních kampusech. Protože jste označili lidi, kteří jsou proti sňatkům homosexuálů, jako „homofobní“, a lidi, kteří mají jisté pochybnosti o imigraci, jako „rasisty“.

To, že někdo vlastní zbraň a dosud nikdy nejedl obilninu quinoa, jste považovali za projev fašismu. Protože jste si mysleli, že napravovat postoje a stanoviska lidí bylo mnohem důležitější, než najít jim práci. Protože jste proměnili slovo „běloch“ z pouhého označení na papíru za urážku. Protože jste používali hanlivá označení, jako je „odpůrce“ a „nebezpečný“, na každého, kdo nesdílel vaši zbožnou úctu k ekologii.

Protože jste považovali nesouhlas a odpor, jako např. nenávistnou řeč a kritiku Obamy, za extremismus. Protože jste měli více proslovů o transgenderových toaletách, než o domech, odebraných neplatičům splátek. Protože jste blahořečili Caitlyn Jennerovou (televizní celebrita, která podstoupila operativní změnu pohlaví, pozn. překl.). Protože jste dohlíželi na to, jak lidé mluví, znevažovali jste jejich rodičovské schopnosti, a dělali jste si šoufky z jejich víry.

Protože jste křičeli, když někdo zesměšňoval Korán, ale bavili jste se, když se někdo vysmíval Bibli. Protože jste řekli, že když někdo kritizuje islám, je to islamofobie. Protože jste neustále říkali lidem: „Takhle nemůžete uvažovat, tohle nemůžete říkat, tohle nemůžete dělat.“

Protože jste proměnili politiku z něčeho, co udělali lidé, a co bylo pro lidi, na něco, co je proti nim, pro vaše vlastní dobro. Protože jste zacházeli s lidmi jako se smetím. A lidé nemají rádi, když se s nimi jedná jako se smetím. Trump se stal kvůli vám.

ZDROJ: The Spectator, překlad PP

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.