1702968-bigthumbnail
23.1.2017
Kategorie: Politika

Trump! Jak se to mohlo stát?

Sdílejte článek:

BRENDAN O´NEILL

Stalo se to proto, že jste zakázali extra velké limonády. A kouření v parcích. A měli jste pohoršlivé smýšlení o univerzitních kampusech. Protože jste označili lidi, kteří jsou proti sňatkům homosexuálů, jako „homofobní“, a lidi, kteří mají jisté pochybnosti o imigraci, jako „rasisty“.

To, že někdo vlastní zbraň a dosud nikdy nejedl obilninu quinoa, jste považovali za projev fašismu. Protože jste si mysleli, že napravovat postoje a stanoviska lidí bylo mnohem důležitější, než najít jim práci. Protože jste proměnili slovo „běloch“ z pouhého označení na papíru za urážku. Protože jste používali hanlivá označení, jako je „odpůrce“ a „nebezpečný“, na každého, kdo nesdílel vaši zbožnou úctu k ekologii.

Protože jste považovali nesouhlas a odpor, jako např. nenávistnou řeč a kritiku Obamy, za extremismus. Protože jste měli více proslovů o transgenderových toaletách, než o domech, odebraných neplatičům splátek. Protože jste blahořečili Caitlyn Jennerovou (televizní celebrita, která podstoupila operativní změnu pohlaví, pozn. překl.). Protože jste dohlíželi na to, jak lidé mluví, znevažovali jste jejich rodičovské schopnosti, a dělali jste si šoufky z jejich víry.

Protože jste křičeli, když někdo zesměšňoval Korán, ale bavili jste se, když se někdo vysmíval Bibli. Protože jste řekli, že když někdo kritizuje islám, je to islamofobie. Protože jste neustále říkali lidem: „Takhle nemůžete uvažovat, tohle nemůžete říkat, tohle nemůžete dělat.“

Protože jste proměnili politiku z něčeho, co udělali lidé, a co bylo pro lidi, na něco, co je proti nim, pro vaše vlastní dobro. Protože jste zacházeli s lidmi jako se smetím. A lidé nemají rádi, když se s nimi jedná jako se smetím. Trump se stal kvůli vám.

ZDROJ: The Spectator, překlad PP

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2017: *****

Tomáš Foldyna 1054,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Zdeněk Pešek, MBA 635,- Kč, Mgr. Eva Javůrková 1000,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Jiří Blažek 300,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Ludmila Pevná 2000,- Kč, Petra Sprincová 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jana Hrdličková 200,- Kč, Anna Trhlíková 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 689,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (52 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.