ivanka
18.5.2017
Kategorie: Společnost

Trump a rodinná výchova

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Ruský Komersant je všechno jen ne spolehlivý zdroj informací – takže jeho tvrzení, že dnes z Bílého domu neodchází nic, co by předtím nezkontrolovala prezidentova dcera Ivanka, je třeba brát z s rezervou.

Moc této pětatřicetileté ženy je ovšem ohromná. Když Donald Trump odmítl před kamerami podat ruku německé kancléřce, odpověděla Angela Merkelová tím, že Ivanku pozvala do Berlína na ženský summit G20 – kde se tato na veřejnosti vždy skromně vystupující dáma ocitla ve společnosti nejdůležitějších žen světa.

Když byl v Trumpově sídle na Floridě návštěvou čínský prezident Si Ťin-pching, vystoupila před ním Ivančina dceruška (s rovněž českým) jménem Arabella – a zarecitovala čínskou básničku, prý v perfektní pekingské čínštině: na výslovnost jistě dohlédla její čínská guvernantka.

Pokud někdy dostane Ivanka Trumpová otázku, který zážitek s jejím otcem ji nejvíc ovlivnil, a chce na ni odpovídat – je její odpověď vždycky stejná: bylo jí jedenáct let a seděla s otcem v jeho soukromém tryskáči, se kterým měli odletět na Floridu; motory už běžely, avšak letadlo stálo ještě na letištní ploše: čekalo se ještě na Trumpovu ženu; tedy na na Ivančinu matku Ivanu, nýbrž na miliardářovu druhou manželku Marlu Maplesovou, proslulou tím, že všude chodí pozdě. Konečně se objevila – a v ten moment vydal Donald Trump pokyn ke startu a letadlo se odpoutalo od země. „Tatínku,“ řekla prý tehdy Ivanka, „vždyť ona se zpozdila jen o necelých pět minut!“ „V životě musíš být přesná,“odpověděl jí otec – a přednesl prý přednášku o kázni a disciplině.

Dojem byl hluboký: když později Ivanka nastupovala na své první místo v otcově Trump Tower, čekala v hale dvě hodiny, než přišel do práce vůbec první zaměstnanec, který by ji pustil dál…

Podstatný moment – a pro mě daleko důležitější než informace o tom, že se má chodit včas, je jiná okolnost: Trumpův jet, zmiňovaný v této vzpomínce, NEODLETĚL na Floridu VČAS, ať už by Marla Maplesová přišla kdykoli, ne, to ne. Donald Trump přece na manželku několik minut počkal – totiž tak dlouho, aby ho uviděla právě odlétat. Myslím, že jedenáctiletá Ivanka si z této letištní scénky vzala jedno ještě daleko mocnější poučení, než že je třeba chodit všude včas: ještě daleko důležitější než přesnost je schopnost „vydusit“ lidi a dávat jim tvrdě pocítit svou moc.

ZDROJ: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.