12.10.2015
Kategorie: Společnost

Tři důvody otřesné české-proruské servility

Sdílejte článek:

DAVID VLK 12|10|2015

S lehkým zděšením sleduji na sociálních sítích projevy české servility vůči Rusku a velkému vůdci Putinovi zejména. Zejména příznivci tvrdé linie opět hledí k východu takřka se slzou v oku. Kde jsou příčiny této české sadomasochie?

Marně dumám, kdy přišlo z Ruska do Česka něco pozitivního a dobrého. Pominu teď akt osvobození od Němců, protože byla díky osvoboditelům pouze nahrazena jedna totalita druhou. Nechci samozřejmě v žádném případě znevažovat roli Rudé armády a lidu tehdejší SSSR při porážce fašismu. Byla samozřejmě stěžejní a tehdy přinesly národy SSSR velkou a navždy úctyhodnou oběť. Nicméně následující působení Rusů (vůdčí síly v SSSR) lze hodnotit pouze negativně. Proč tedy relativně mnoho Čechů stále hledí na Rusko s tesknotou v oku a aktivně pracují na znovuobnovení ruských imperialistických pozic.

Znáte určitě sami všechny ty pro-ruské domény, zhusta dotované ruskými tajnými službami, které se hemží zástupy užitečných idiotů snažících se ve prospěch, zbytku Evropy nejvíce nebezpečné zemi, manipulovat veřejné mínění? Vždyť třeba blogu i-dnes.cz se velmi často říká „Ruská nástěnka“. Jaké jsou ale důvody svobodných lidí, žijících ve svobodné zemi, toužících po svěrací kazajce v náručí ruského mužika?

car_putin_denik-605

1. Zastydlý panslavismus. Stále ještě je mezi námi spousta lidí, která je naivně přesvědčena o určité předurčenosti slovanských národů zachránit zbytek světa. Stále ještě je zde dost lidí ,kteří si myslí, že pochybné spoluslovanství nás automaticky definuje jako mladší, slabší bratříky Rusů, nad kterými mají právo moudřejší a silnější Rusové držet ochranou ruku a přitom je tak trochu okrádat a znásilňovat. Tito lidé si nejsou ochotni přiznat, že průměrný Čech má v sobe asi tak 20% slovanských genů a má mnohem víc společného s Rakušanem,nebo Němcem, než s Voloďou z Moskvy, nebo Abdulahem s Dagestánu.

2. Levicová nostalgie. Pro spoustu bývalých prominentů a prostituentů komunistického režimu je současné Rusko hrdým pokračovatelem milovaného SSSR. Lidé většinou důchodového věku, trávící pasivně svůj důchod u klávesnic PC, protože je to tak strašně levná zábava, sní o době, kdy byli mladí a silní a tvořili páteř tehdejšího rovnostářské socialistické společnosti. Době, kdy je nikdo neponižoval svým osobním společenským a podnikatelským úspěchem a všichni jsme tak nějak lidově měli stejné houby. Není většího omylu. Současné Rusko daleko více naplňuje definici fašistické totality, než té socialistické. Stačí si přečíst definici fašismu na Wikipedii srovnat s režimem v Rusku a trochu přemýšlet.

3. České historické lokajství. Za posledních 400 let bylo období, kdy si český národ mohl rozhodovat svobodně poměrně krátké. V podstatě asi pouhých 50 let, což je jedna osmina. Po většinu naší nedávné minulosti jsme byli nuceni prdelkovat a šaškovat kolem některého ze silnějších evropských národů. Bohužel tato servilnost spojená s ohebností páteře malého národa, je mnohými považována za jakousi evoluční výhodu. Zaplatili jsem za ni nedostatkem sebevědomí, hrdosti a smyslu pro povinnost. Laciný pragmatismus jme povýšili nad všechny ideály.

Mohl bych přidat ještě jeden důvod a tím je obdiv části Čechů k jednoduchým řešením a silným srozumitelným vůdcům, který je hlavně Rusům tak vlastní. Mnoha lidem prostě vyhovovalo, že měli v minulosti nalinkováno, jak mají žít a nalinkovaná škatulka řešila jejich osobní nedostatek sebevědomí, tahu na branku a schopnosti nést odpovědnost za svůj obyčejný lidský život. Navíc se tehdy tak snadno sborově nadávalo na společného nepřítele a člověk byl přirozeně členem pospolité party srocené proti těm nahoře. A toto vědomí společné bezvýznamnosti jedince osvobozovalo od frustrace z cizího úspěchu.

Nechci být ale zlý a třeba se krutě mýlím! Jsme zvědav, jestli se pravý důvod té „Velké lásky k Rusku“ dozvím třeba v diskuzi. Určitě se jí spousta bojovníků za Velikého Putina a jeho Rus zúčastní a nandají mi to.

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...
loading...
320 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.