teror
9.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Teroristé, kteří nechodili do mešity

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Člověk který dobře znal Sayfullo Saipova, který minulý týden v New Yorku zabil osm lidí, o něm řekl: „Neviděli jsme v něm teroristu. Imám z naší místní mešity má každý týden kázání, ale on tam vůbec nechodil. Nikdy jsem si u něj nevšiml, že by se nějak radikalizoval. Měl nějaké finanční problémy a také odešel z práce. Měl z toho všeho deprese.”

Sayfullo Saipov je příklad migrantů, kteří představují bezpečnostní problém přesto, že na Západ nepřišli jako nabožensky motivovaní zabijáci v přestrojení za utěčence.

Saipov má podobný osud jako Khalid Massud, který v červnu 2017 najížděl autem do lidí v Londýně, anebo Maročan Anis Amri, který v prosinci 2016 vraždil na berlínském vánočním trhu. Také Mohamed Bouehlel, který v červenci 2016 zabíjel na promenádě v Nice, má podobnou kariéru. Kvůli násilnictví, krádeži a drogám o něm věděla francouzská policie, ale nikoliv francouzské tajné služby. Nevyskytoval se totiž v žádné kartotéce radikálních muslimů.

Všichni tito atentátníci ztroskotali v západní výkonové společnosti. Neuspěli, sklouzli do kriminality a posléze se radikalizovali v internetu. Jsou to ti, o kterých „experti“ po celé Evropě nadšeně tvrdili, že právě je potřebujeme pro náš vysychající pracovní trh. Skutečnost je však jiná. A tak ti samí „experti“ bleskově dodají, že jim prostě musíme v integraci pomoci. Ano, ale jak je do vysokého pracovního a náročného sociálního rytmu hypermoderní západní společnosti?

V cestě jim totiž nestojí pouze negramotnost nebo chybějící profesní kvalifikace. Mají problémy již s tak samozřejmými věcmi jako jsou postoj k práci, k pořádku a k penězům, s tím jak spolu lidé v Evropě jednají, jak zde trávíme volný čas, co si myslíme o vztazích mezi mužem a ženou atd.

Ti, kteří v Evropě zabíjeli ve jménu svaté války, přišli za snem lehkého života anebo dokonce bezpracného blahobytu. Neuspěli a své zklamání si odreagovali v archaických vzorcích své civilizace. A já se ptám: Kolik ze statisíců migrantů z islámského světa bude schopných obstát v naší výkonové společnosti a jak budou reagovat ti, kteří také zjistí, že jejich schopnosti nestačí na to, aby si mohli splnit své sny?

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.