iraq_isis_rebels_460-jpg_55645_20140927-645
2.3.2016
Kategorie: Společnost

Těhotná švédská dívka, která s přítelem utekla k ISIS psala domů: Maminko, buď mě umlátí nebo se zabiju sama!

Sdílejte článek:

LOCAL 02|03|2016

„Když jsem se dostala k telefonu, zavolala jsem mámě a řekla jí, že chci domů. Ona kontaktovala švédské orgány,“ vypráví dnes dívka. Švédská média přinesla dokonce přepisy zoufalých SMS zpráv, které dívka rozesílala.

Zemřu při bombardování nebo mě ubijí k smrti. Nebo se zabiju sama, maminko. Opravdu nemám sílu jít dál,“ psala z Iráku do vlasti. Média také uvedla, že v Iráku porodila syna. Domu se podle dostupných zpráv vrátila i s ním. 

Ano, dívka může i dnes vypovídat, protože její příběh má dobrý konec. Byla zachráněna kurdskými silami. V pátek mluvčí švédského ministerstva zahraničí Veronica Nordlund řekla AFP, že dívka se „vrátila do Švédska i s dítětem“. Přistála ve čtvrtek ve Stockholmu se svými rodiči, kteří cestovali do Iráku několikrát během posledních osmi měsíců, aby se pokusili ji vysvobodit.

Policie v tomto kontextu uvedla, že její přítel, marocký muslim, která přišel do Švédska jako „nedoprovázené dítě“ před třemi lety, je již mrtvý. Dívka uvedla, že potkala svého přítele v roce 2014, a že se radikalizoval poté, co sledoval videa Islámského státu. „Pak řekl, že chce jít k ISIS a já řekla: Dobře, žádný problém, protože jsem nevěděla, co znamená ISIS nebo co je to vlastně islám,“ dodala teenagerka.

Když společně s přítelem opustili Švédsko v květnu 2015, byla již s ním těhotná. Vlaky a autobusy cestovali po celé Evropě až nakonec překročili hranici z Turecka do Sýrie. Pak byli pohnáni IS džihádisty až do Mosulu.

„V mém domě jsme neměli nic, žádnou elektřinu, vodu, nic. Bylo to naprosto odlišné od toho, jak jsem žila ve Švédsku, protože ve Švédsku máme všechno, a když jsme byli tam, neměli jsme nic, ani žádné peníze. Byl to velmi těžký život, „řekla dále dívka.

„Její přítel byl ve Švédsku podezřelý z vloupání ve Stockholmu,“ řekl novinářům Ulf Hoffmann, policejní vyšetřovatel a dodal, že byl také podezřelý z drogových trestných činů. Ve videu zveřejněném na internetu prý tento ​​muž také hlásal svou nenávist ke švédským „rasistům“. Mužův útěk ze Švédska se shodoval s vydáním mezinárodního zatykače proti němu.

ISIS převzal Mosul během bleskové ofenzívy v roce 2014. Od té doby utrpěl několik nezdarů, neboť čelí iráckým a kurdským silám, stejně jako náletům koalice. Džihádisté však ​​také stále ještě ovládají i velké území v Sýrii. Tato teroristická skupina je známá strašlivými případy násilí proti civilnímu obyvatelstvu v obou válkou zmítaných zemích, včetně únosů a nucení tisíců žen a dívek do sexuálního otroctví. Mladá Švédka tedy měla opravdu „z pekla štěstí“.

ZDROJ: thelocal.se

 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.