ttd_fatwa_thumb_oo
24.2.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Tak nám mírumilovný islám zase předvedl svou tvář

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA 24|02|2016

Čtyřicítka státem vlastněných médií v Iránu zvýšila odměnu za hlavu britského spisovatele Salmana Rushdieho o téměř 15 milionů korun. Celková suma tak již dosáhla skoro 90 milionů. 

Rád bych připomenul, že to je ten stát, na který teď byly zrušeny sankce a který bude moci zase vesele prodávat svou ropu. Dokážu si představit, že fondy na odměnu pro případné útočníky se zase budou moci zvýšit. Snad jediný demokratický stát, který proti zrušení sankcí protestoval, byl Izrael.

Jenom pro připomenutí. Salman Rushdie napsal román Satanské verše, který se nepříliš lichotivě vyjadřuje o islámském náboženství. Tehdejší náboženský vůdce Iránu ajatolláh Chomejní na něj vyhlásil fatwu. Tedy ho odsoudil k smrti a každý pravověrný muslim, který by ho zabil, by se dočkal blažené odměny. A to nejen finanční, ale předpokládám i tělesné v podobě 72 panen. Kde by se vzaly, zda by s tím souhlasily a jak by to ajatolláh řešil, kdyby Salmana Rushdieho zabila žena, o tom se islámské zdroje již nezmiňují.

Po každém atentátu islámských fanatiků slyšíme, že se jedná o skutek pár pomýlených jedinců. Že to s náboženstvím zvaným islám nemá nic společného. Atd. atd. Skutečně?

Myslím, že se shodneme (aspoň v to pevně věřím) i s největšími obhájci tolerance náboženství a islámu, že zabít někoho za projev jeho myšlenek je fanatický zločin. Můžeme ho morálně odsoudit, myslet si o něm své, pohrdat jím, ale určitě ne zabít. To je proti naší civilizaci. A kdokoliv tvrdí opak, tak je fanatik na úrovni teroristy. A těch je údajně jen pár. Skutečně?

Onu odměnu nyní zvýšilo 40 státem vlastněných médií. Předchozí odměnu složilo dohromady mimo jiné i mnoho nadací. Takže všechny tyto lidi, přispěvatele těch nadací a jejich fanoušky, musím já osobně považovat za teroristy. Jinak to nejde. A to má být opravdu jen pár pomýlenců? Skutečně?

Kdykoliv dám za špatný příklad šíleného výkladu  islámu Saudskou Arábii, tak se v lepším případě dozvím, že to je výjimka, v horším, že jsem nácek a xenofob. Tak si tedy k té Saudské Arábii nyní připočtěme i Irán. A určitě bychom mohli pokračovat.

Ne, opravdu nejde o pár pomýlených a vychýlených jedinců. To náboženství, ta víra je problém. A je nutno si to už konečně přiznat a to na i na nejvyšší úrovni. Ostatně zkuste se zamyslet jaký je rozdíl mezi náboženstvím a ideologií. Oboje má své modly (prorok, bůh, Lenin, Hitler), svou posvátnou literaturu (Bible, Korán, Kapitál, Mein Kampf), svou víru v tu jedinou správnou cestu. Rozdíl nevidím. Jde jen o to, jak moc se to „žere“. Křesťané už naštěstí své svaté texty tak moc nežerou. A ti ostatní nám to naopak stále ukazují v praxi.

ZDROJ: Tomáš Flaška

bloger_558

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.