pre31021
18.4.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Svítidla, která oživí interiér vašeho domu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

V obývacím pokoji, pracovně, dětském koutku, kuchyni či koupelně se bez osvětlení jednoduše neobejdete. Současný trh s lustry a lampami je poměrně bohatý, a tak na své si přijdou i nároční klienti preferující designově zajímavá řešení. Ovšem vyznat se v nepřeberné nabídce je mnohdy nadlidský výkon. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký druh svítidel sluší jednotlivým místnostem.

Začněme obývacím pokojem

201709111134360.0003Obývací pokoj je vnímán jako společenská místnost, kam si pozvete návštěvu a kde se setkáváte s ostatními členy rodiny. Odborníci doporučují zvolit spíše neutrální a rovnoměrná svítidla zajišťující rozptýlené světlo. Ojedinělým doplňkem jsou reflektorové lampy, jejichž účelem je osvětlit pouze část pokoje a vykouzlit romantickou atmosféru.

Zajímavým řešením jsou stropní zápustná svítidla, jež vytváří efekt, že světlo vychází přímo ze stropu. Využití nachází i stojací lampy, většinou umístěné vedle sedací soupravy.

Pokračujeme do kuchyně

V kuchyních by se o osvětlení měla zajímat zejména samotná hospodyňka, která bude u plotny trávit nejvíce času. Působivá jsou bodová svítidla, přičemž vypadají elegantně přímo pod závěsnou skříňkou. Jestliže však nemáte u pracovní plochy horní skříňky, je možné zvolit lustry visící ze stropu. V kuchyni se fantazii meze nekladou, ba dokonce bytoví designéři doporučují kombinovat světla nástěnná, bodová a závěsná.

Zakončíme to v pracovně

Jestliže máte prostorný dům, zřejmě jste si vyhradili i místo na pracovní stůl. V takovém koutku či místnosti byste neměli zapomínat na osvětlení. Sice se doporučuje umístit psací stůl přímo pod okno, ale v zimě, kdy se brzy stmívá, vám ani okno nepomůže. Nicméně výrobci svítidel dnes nabízí i varianty, které dokážou navodit světlo takřka podobné tomu přirozenému, a tak si nekazíte oči.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.