20.7.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédští politici se shodují: „Samozřejmě, Ramadán je švédská tradice!“

Sdílejte článek:

RED/SPEISA 20|07|2015

Otázku, zda je slavení ramadánu švédská tradice položili žurnalisté z Nyheter24 švédským poslancům … a obdrželi velmi překvapivý výsledek. Většina souhlasila. „Samozřejmě. Svátek slaví Švédové ve Švédsku, a proto musí být jistě považován za švédské tradice, říká například socialistka Veronica Palm. Její stranický kolega Hillevi Larsson zcela souhlasí, stejně jako třeba i centrista Anders Jonsson.

„Velká skupina Švédů po mnoho let slaví ramadán, tak je to, jak je vidět, švédská tradice“, říká Jonsson a zdůrazňuje, že se domnívá, že je to důležitá věc. Připouští, že ne každý občan Švédska se do těchto oslav zapojuje, ale tak prý to není ani u jiných tradičních švédských svátků. 

00swedisl

Ale ne všichni souhlasí. Konzervativní Edward Riedl je jedním z těch, kteří se zdráhají. Nevidím ramadán jako švédskou tradici. Ale protože se ze stále více lidí jiných kultur a jiných náboženství se stali Švédové, je otázka slavení ramadánu stále více aktuální.

Křesťanský demokrat Roland Utbult byl pouze jediný z respondentů, kteří se distancoval od používání termínu „Švédská tradice“ u ramadánu: „Ne, to není švédská tradice. Ne v tom smyslu švédských tradic předávaných z generace na generaci.“

A tak, že je ramadán už dnes citelně poznáte i ve Švédsku. V parlamentu se speciální večeře podává při západu slunce. Mnoho obchodů s potravinami má různé nabídky v souvislosti s tímto svátkem a podle organizace švédských obchodníků, prodá se těchto položek za zhruba jednu miliardu švédských korun každý rok.

Zbývá se snad jen zeptat … kdy političtí islamističtí kolaboranti ze socialistických stran přinutí slavit ramadán všechny Švédy, například místo vánoc?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.