Švédsko z uprchlíků kolabuje a co bude dál?

Sdílejte článek:

JAROSLAV KVAPIL 02|11|2015

Nikdo nevidí do budoucnosti (kromě Pytie, Sybily, Nostradama, Libuše atd., ti však neřekli nikdy nic konkrétního). Běžným lidem, ba i politikům ale zůstává utajené, co se stane. Či snad nechtějí vidět, co je zřejmé…?

Švédská ministryně zahraničních věcí Margot Wallströmová hovoří o vážném kolapsu země kvůli přílivu uprchlíků, říká, že ho Švédsko nedokáže moc dlouho zvládat a chce po Evropské unii, aby zatlačila na ostatní státy, aby se o imigranty podělily. Německo také už má s uprchlíky nějaký čas problémy v rozsahu, jaký nepředpokládalo. A vzhledem k tomu, že příliv imigrantů zřejmě hned tak neustane, dostanou se do potíží další země, co se o uprchlíky podělí dobrovolně, nebo k tomu budou donuceny. A pak, když zkolabují všechny země osmadvacítky, až bude jasné, že nepomáhá ani uplácení Turecka, možná dojde i Evropské komisi s Jean-Claudem Junkerem, dalším politikům, kteří oplývali vstřícností a humanismem a snad i Angele Merkelové, že tudy cesta od začátku nevedla.

maxresdefault

To bylo řečí o lidskosti, o potřebě pomáhat strádajícím lidem, o vstřícnosti, o tom, že v EU nesmí zvítězit xenofobie a nenávist… To bylo a je okřikování a osočování těch, kteří varovali před možnými důsledky tak velké imigrační laviny. Dnes se zvolna začínají jakoby naplňovat ony chmurné scénáře a hatefree politici si náhle přestávají vědět rady. Ovšem pokoru od lidí, co měli a mají takových a podobných slov plná ústa, nečekejte. Dál budou udílet rady, poznámky, důtky a případně tresty všem, kteří mají jiné názory a nebudou chtít jednat v součinnosti s nimi. Nejspíš tak dlouho, než jim to zatrhne chalífa.

Už ale nebudu brečet a zkusím se zamyslet nad tím, proč tomu tak je. Řekněme třeba v roce 1937 veřejnost a politici také nevěděli, co se stane v blízké budoucnosti. Ale mohli to předpokládat? Myslím, že mohli. Mussolini a Franco tehdy už jen nenaznačovali, nýbrž konali a Hitler o svých agresivních plánech mluvil otevřeně. Přesto se evropští politici báli víc sovětského bolševismu než nacismu a fašismu. Ne že by nebyl důvod bát se Stalina, ale nebezpečí hrozící od Hitlera bylo sakra aktuálnější. Jenže tehdejší demokratičtí politici netušili, čeho bude nacismus a fašismus schopen, že se totiž nezastaví vůbec před ničím, že se nebudou štítit žádné agrese a podlosti. Nebo to tušili a nechtěli si to připustit.

Dá se však pochopit, že evropská politická elita roku 1937 nevěřila, že něco takového bude možné. Neměli žádné srovnání, žádnou zkušenost. Dnešní politici ale tou historickou zkušeností disponují a předobraz toho, co by mohlo nastat, mají před sebou v Islámském státu. Ale poučit se… Jsou snad současní politici a multi-kulti intelektuálové a sluníčkáři tak málo prozíraví, že nevidí to, co je zřejmé už dlouho kdekomu? Nebo jsou tak arogantní, že to vidět nechtějí či odmítají?

ZDROJ: Jaroslav Kvapil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Tomáš Navrátil 400,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 500,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.