sweden32017
17.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko nyní čelí smrtící epidemii útoků ručními granáty

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Švédsko zažívá krizi ručních granátů. Ano, čtete to správně. Slova „ruční granát“ a „krize“ve stejné větě. To by bylo nemyslitelné před pouhými 10 lety, ale nyní má Švédsko bezprecedentní počet bombových a granátových útoků.

Před pár dny šel švédský důchodce ve Stockholmu na procházku. Byl na svém kole spolu se svým kamarádem, se kterým chodíval do místního obchodu. Na cestě si všiml něčeho zvláštního na zemi. Zastavil se, aby to vyzvedl a KABOOM. Ukázalo se, že je to ruční granát, který mu vybuchl v obličeji. Bohužel důchodce zemřel a jeho kamarád byl zraněn.

Místní svědkyně Charlotte Bergströmová napsala pro švédské noviny Expressen „Byla to obrovská exploze, celý byt se otřásl“. Další dáma, která se před starým mužem před smrtí setkala, řekla novinářům, že „byl to opravdu milý muž. Je ho velká škoda“.

O stoupajícím množství útoků granátem ve Švédsku se v alternativních médiích mluví už dost dlouho. Mnoho lidí měsíce varovalo před touto bombovou krizí, ale hlavní média tuto skutečnost úplně ignorovala, protože to nesouhlasí s jejich politicky korektním pohledem na Švédsko. Asi musí skutečně dojít ke smrti starého muže, než se o tom začne psát.

Ve Švédsku už dlouho existuje doslova epidemie útoků ručním granátem a jiných výbušnin. Možná jste už slyšeli, že Švédsko má krizi znásilnění, a sexuálních útoků, kterých má nejvíc v celé Evropě . Nyní má i bombovou krizi.

Podle Anny Nilssonové, švédské soudní vyšetřovatelky, bylo zaznamenáno v roce 2017 ve Švédsku 200 explozí. To je 100% nárůst od roku 2016, kdy bylo celkově zaznamenáno zhruba 100 výbuchů.

Uveďte si toto číslo do perspektivy: Švédsko má populaci 10 milionů lidí a v roce 2017 mělo 200 výbuchů. Pokud jej porovnáte s nějakou zemí, jako je USA, která má 323 milionů obyvatel, ekvivalent by byl téměř 6 500 výbuchů.

To by bylo skoro 18 výbuchů za den. Představte si, že v USA bylo za pouhých jeden rok 6 500 bombových útoků. Byla by to národní krize. Bylo by to vše ve zprávách. Ale ve Švédsku to média ignorují.

Tyto výbuchy, o nichž Anna Nilsson hovoří, zahrnují útoky ručním granátem, ale také bombové útoky a jiné výbušniny. Pokud se podíváte zejména na útoky ručním granátem, statistiky jsou následující:

Četnost útoků ručním granátem ve Švédsku:

2002 – 2012: 6 útoků. 
2013: 2 útoky. 
2014: 8 útoků. 
2015: 45 útoků. 
2016: 55 útoků. 
2017: 39 útoků (do 2. prosince 2017).

Jak můžete vidět z těchto statistik, ve Švédsku došlo k vážnému nárůstu kolem roku 2014/2015. To se také shoduje s nárůstem jak znásilnění, tak střelby ve Švédsku. Zvláště se to také shoduje s migrační krizí. Švédsko zaznamenalo v roce 2015 rekordní počet migrantů (v tomto roce do Švédska přišlo 162 000).

Policie je také cílem těchto útoků. V uplynulých měsících byla policejní stanice ve městě Helsingborg bombardována a granáty byly vrženy na policejní auta.

Lidé, kteří páchají tyto útoky, nerespektují demokracii ani právní stát. Vytvářejí si vlastní zákony. Je dobře známo, že tito lidé jsou často členy kriminálních gangů. Tyto zločinecké gangy ve Švédsku jsou téměř výhradně tvořeny migranty a jsou to oni, kdo kontroluje ve Švédsku no-go zóny. Ve Švédsku je ve skutečnosti více než 55 no-go zón a tito lidé je považují za své území. Řídí obchody s drogami, zbraněmi atd.

A jak se dostanou k této těžké zbrani, jakou je granát? Švédský deník Sydsvenskan tomu věnoval svůj výzkum . Ptali se zločinců a dostali rychlou odpověď. Mohli si objednat ruční granát se stejným dnem doručení jenom za 1 200 SEK (146 dolarů neboli 3113 českých korun). Zbraně si lze takto snadno zakoupit na černém trhu.

Mějte na paměti, že ruční granáty nejsou jedinou těžkou zbraní, ke které mají tito lidé přístup. Mají spoustu automatických kulometů a dokonce v prosinci byl nalezen i RPG (ruční protitankový granátomet). RPG jsou určeny k ničení obrněných vozidel. Představte si škody, které by mohly způsobit, pokud by byli používány v hustě zalidněné oblasti. A pamatujte, že pokud by se jim podařilo najít jeden, můžete si být bohužel jisti, že jich mají více.

A jaké řešení má švédský ministr spravedlnosti?. Chce „granátovou amnestii“, kdy mohou zločinci dobrovolně odevzdat granáty policii a nebudou potrestáni. Ne nedělám si srandu.Vážně !

Tenhle postoj Švédského ministra je také důvod, proč se věci až takhle zhoršily.

To, co Švédsko potřebuje, je poslat do armádu do no-go zón a vyčistit ji od zločineckých gangů. Toto je jediné řešení, pro tenhle problém. Ale bohužel je to něco, co je ve Švédsku příliš politicky nekorektní. A tak se prozatím bude Švédsko dále propadat do propasti.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.