swepolis
18.12.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko: 8 z 10 policistů má v úmyslu odejít ze služby. Kdo ochrání původní švédskou společnost?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SPEISA 18|12|2015

Ve středu uprchlické krize a se zvýšenou hrozbou teroristických útoků jsou velmi alarmující čísla, která ukazují, že je na obzoru masový exodus švédských policistů ze služby. Až 8 z 10 policistů přemýšlí o rezignaci. To vyplynulo z nejnovějšího průzkumu v řadách švédské policie.

Hlavními důvody jsou nízké mzdy a pokračující reorganizace.Policie má od ledna letošního roku pracovat v nové, kombinované organizaci namísto 21 místních úřadů. Ale nová organizace není nijak zvlášť vítána.

Zaměstnanci jsou nespokojeni jak s pracovními podmínkami, tak s nízkými platy. V průzkumu 60 procent dotázaných uvedlo, že přemýšlelo o rezignaci z důvodu nízkých mezd, a 40 procent uvedlo, že přemýšlelo o rezignaci z důvodu reorganizace.

„Jedná se o velmi vážná čísla a oba národní policejní šéfové Dan Eliasson a ministr Anders Ygeman by měli naslouchat frustraci našich členů, „ říká Lena Nitz, předsedkyně Policejního federace ve švédské televizi. Právě teď s přílivem uprchlíků, šířením terorismu a s tím souvisejícím nárůstem závažné trestné činnosti, je to ještě nebezpečnější.  

Ve švédské policii na začátku loňského roku bylo zaměstnáno celkem 20,051 osob, ale 300 policistů opustilo zaměstnání v posledních 18 měsících a 110 v prvních šesti měsících tohoto roku. Takže … pokud se policie bude postupně minimalizovat, kdo ochrání švédskou společnost před důsledky migrační vlny?

Například? Řada domácností v několika švédských městech obdržela minulý týden anonymní výhrůžné dopisy podepsané islámským státem a s vlajkou této teroristické organizace. Anonym vyhrožuje „nevěřícím“, že pokud nekonvertují k islámu nebo nezaplatí náboženskou daň podle práva šaría pod názvem džizja, budou popraveni. 

Výhrůžné dopisy, ze kterých skutečně mrazí, dorazily do několika měst včetně Stockholmu. 

„Ve jménu milosrdného Alláha, plného milosti. Ti, kteří jsou nevěřící budou za tři dny sťati ve svých vlastních domech.
Musíte si vybrat mezi těmito třemi možnostmi:
1. Konvertovat k islámu.
2. Platit džizju za ochranu.
3. Pokud ne, budete sťati.
Policie vás neochrání ani nezabrání tomu, že budete zavražděni. Smrt je připravena pro vás všechny.“ 

Švédské rozhlasové stanice uvedly, že policie vyšetřuje stále nové hrozby a snaží se najít společného jmenovatele i podobných varování v minulosti. Nicméně dopisy byly doručeny minulý čtvrtek 10. prosince a doposud se žádná výhružka nenaplnila. Přesto bere policie tyto dopisy velmi vážně a přijala mimořádná bezpečnostní opatření. Do vyšetřování se zapojila i švédská tajná služba, jejíž specialisté podrobně analyzují text včetně vzorků DNA.

Ve Švédsku vzrůstá napětí ve společnosti od té doby, kdy země přijala více než 200 tisíc uprchlíků. Od listopadu zjišťuje policie na všech hraničních přechodech identitu migrantů. Jenomže situace ve Švédsku začíná být vážná, například v říjnu byli napadeni členové asyrské křesťanské komunity v Göteborgu – jejich restaurace a podniky byly pomalovány výhružnými graffiti. Markus Samuelsson, jeden z 3000 asyrských křesťanů žijících v Göteborgu řekl, že zdi jeho restauraci byly pomalovány nápisy „Konvertuj nebo zemři“ a „Chalífát je tady!“ 

Přestože všechny okolnosti naznačují, že za útoky jsou islámističtí radikálové, kteří vedou proti Západu psychologickou válku, nepodařilo se švédské policii dopadnout ani jednoho podezřelého. 

Švédsko je vedle Německa pro uprchlíky zemí zaslíbenou, ale je zřejmé, že jeho kapacity jsou vyčerpány.

ZDROJ: speisa.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
18 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.