multi1
11.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédská matka poskytla uprchlíkům pokoj své 10-leté dcery. Ta se nyní vzpamatovává ze sexuálního zneužívání

Sdílejte článek:

RED/HS 11|05|2016

Švédská matka se rozhodla, že by byl dobrý nápad otevřít svůj domov pro uprchlíky z Eritreje, a tak se rozhodla darovat jim pokoj své dcery. Jeden z nich poté její desetiletou dceru sexuálně zneužíval.

V létě roku 2015 matka tří dětí ve Švédsku poskytla ubytování dvěma žadatelům o azyl ve svém domě. Aby měli soukromí, rozhodla se přesunout svou dceru Emmu do svého pokoje. V předvečer 18. srpna 2015 se Emma probudila a zjistila, že Isaac jí osahává hruď. Po incidentu trpěla bolestmi, ale nechtěla o tom nikomu říct, protože se bála, že se její matka dostane do problémů. Emma se na Isaaca bála podívat, protože „vypadal děsivě“ a styděla se to říct matce.

Příběh vyšel najevo poté, co se Emma nakonec svěřila své kamarádce, a potom se o incidentu nakonec dozvědělo několik lidí, kteří matku informovali. Následně byl Isaac konfrontován.

Protestoval, že nikdy by sexuálně nenapadl Emmu, protože má přítelkyni v Eritreji. Ale po dalším výslechu se nakonec přiznal, že se dotýkal Emmina poprsí. Když se ho však na to ptali policisté, Isaac svou výpověď změnil a popřel, že jí nikdy nedotkl.

Isaac mezitím tvrdil, že je mu 15 let, protože začal chodit do školy v Eritreji, když měl 10 let a pak chodil do školy po dobu dalších sedm let. Dokončil školu před dvěma lety, což podle něj představuje věk 15 let.

Okresní soud ve městě Lund považoval tento druh výpočtu za bizarní, ale soudce se rozhodl pokračovat v případě za předpokladu, že migrující osoba má ve skutečnosti opravdu jen 15 let, ačkoli na nezletilého údajně rozhodně nevypadá. 

Soudce odsoudil Isaaca ze sexuálního napadení mladistvé, což však v překladu znamená, že mu bylo nařízeno odborné psychologické poradenství. Muž byl tedy soudem poslán na psychologickou terapii, kde ho mají specialisté naučit, jak kontrolovat svůj sexuální pud. Bylo také rozhodnuto, že nebude deportován a bude moci po svému činu zůstat ve Švédsku.

Mezitím Emmin bratr říká, že nikdy neviděl svou sestru tak rozrušenou. Často pláče, i když podle jeho slov je velmi silná. 

Případy, jako jsou tyto, vedly k poklesu podpory přijímání uprchlíků ve Švédsku. Švédsko však již přijalo mnohem více uprchlíků v přepočtu na osobu než kterákoliv jiná země v Evropě.

ZDROJ: hlavnespravy.sk, pikio.pl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.