20884756_1461884967182701_1620402210_n
19.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Svědectví Čecha o afrických imigrantech na Sicílii

Sdílejte článek:

FILIP BEAX

Před několika dny jsem se vrátil z dovolené na Sicílii. Když jsem se na cestu chystal, byl jsem ve velkém očekávání, vystrašen všemožnými zprávami o uprchlické krizi kulminující právě na tomto italském ostrově. Rád bych vám nyní poskytl subjektivní očité svědectví turisty, které bohužel nemůže potvrdit optimistické zprávy předkládané mainstreamovými medií. Pokud by měl někdo problém mým zkušenostem věřit, není nic jednoduššího, než se na Sicílii osobně vypravit.

Terrasini

Moje první zastávka byla v Terrasini, v malém městečku na severním pobřeží Sicílie. Jedná se o tradiční sicilskou architekturu, mnoho dlouhých, úzkých uliček vedoucích na hlavní náměstí s kostelem, kam se soustředí veškerý život Italů. Na začátku dovolené jsem se věnoval spíše tradičním radovánkám, ale už zde jsem zpozoroval zvláštní jev. Po náměstí občas prošel nějaký černoch, slušně oblečený s kšiltovkou v ruce a obcházel hosty v restauracích a žebral peníze. Nešlo o nijak masivní jev. Další skupinu migrantů, mladých kluků na kolech jsem viděl v přístavu. V Terrasini mne ve spojení s migrační krizí zaujala podstatněji jen jedna věc. Já se vždy v Itálii moc rád bavím s místními. Piluji svoji italštinu a navíc stačí posadit se na korzo a brzy vás osloví sami místní. Takto jsem se dal do řeči se skupinkou velmi mladých italských kluků, kteří spiklenecky společně kouřili jednu cigaretu. Jeden z nich, asi desetiletý klučina mi na otázku – DO YOU SPEAK ENGLISH? Odpověděl. FUCK ALL IMMIGRANTS.

Casteldaccia

Casteldaccia, 10.000 obyvatel, městečko s rodinou atmosférou. Zde jsem bydlel v domě u klasické italské rodiny. A mohl jsem tak zabřednout do osobních diskuzí se sicilskými lidmi. Otec rodiny volí zásadně levici, socialisty. Pro aktuální vládu nemá slova pochopení. Nejvíc mu vadí tok investic, které jsou dle něj směřovány jen na sever země a migranti, kteří zásadně mění ráz jeho rodného města, který s nimi nikdo nekonzultoval. Ve městečku jich mají asi 50, všechno jsou to muži mezi 15-30 let a veškerý čas tráví poflakováním a posedáváním po ulicích. Italsky neumí, práci samozřejmě také nemají. Nejvíc se podivoval nad smyslem celého projektu? Místní zde prý sami nemají práci a jak ji asi najdou imigranti, kteří ani neumí italsky? A co ženy? Kde mají ženy? Bojí se, že tato nerovnováha se musí brzy projevit.

Palermo

Nejsem příznivcem velkých měst, na dovolené v Itálii mne zajímají hlavně opravdoví lidé a klidná místa, proto jsem Palermo používal jen jako důležitý bod dopravních přestupů. Ale to co jsem za těch pár chvil viděl mne dost šokovalo. Podle vizuálního vjemu je zde nyní italská populace tak půl na půl v poměru k migrantům a přistěhovalcům z Afriky. Myslím si, že jsem dosti zcestovalý a tento stav bych přirovnal například k Bejrútu, hlavnímu městu Libanonu. Viděl jsem jen tři skupiny obyvatel. Italy, mladistvé z Eritrey, Somálska a muslimskou populaci v tradičním oděvu, ženy často v burkách. Turistů naprosté minimum. Jsou zde místa, kde veškeré texty na vývěsní reklamě obchodu jsou již jen v arabském písmu. Oproti menším městům na Sicílii, kam jsou umisťováni pouze muži, zde byla zastoupena obě pohlaví. Ale vždy jsem viděl jen mladé lidi. Nikdy jsem neviděl rodiny, nebo migranty nad 30 let. Palermo již evropské město příliš nepřipomíná.

Cinisi

Největší šok jsem však zažil ve dvaceti tisícovém městě Cinisi. Když jsem se šel poprvé projít městem, zaujala mne ihned jedna věc. Korzo směřující k náměstí bylo plné rodin s dětmi vysedávajících v restauracích, ale náměstí s kostelem a kašnou mělo zcela jiné obyvatele. Můžete hádat třikrát. Náměstí bylo plné mladých černých hochů. Tak tomu bylo každý den. Jejich náplň by se dala shrnout takto. Sezení na kašně, pokřikování po sobě i kolemjdoucích, kouření marihuany, nebo jakási činnost na luxusních mobilech. Toť vše. Brzy jsem pochopil příčinu. Přímo na náměstí bylo do církevní koleje u kostela umístěno na 400 mužů z Eritrey, Súdánu a Somálska. Vše pouze muži mezi 15-30 let. Takže takto italská vláda řeší migrační krizi. Pomalu přikládají plameny pod sud se střelným prachem. Do každého městečka na Sicílii umisťují různý počet migrantů mužů, bez souhlasu místních, kteří se proti tomu nemohou nijak bránit. V Cinisi se místní tomuto náměstí povětšinou vyhýbají a o migrantech se moc bavit nechtějí.

Takže nyní bych rád shrnul verzi zpráv mainstreamových médií (MM) a mého osobního zjištění (OZ):

  • MM – Ke břehům Evropy připlouvají celé rodiny imigrantů, mnoho z nich jsou vědci, doktoři, nebo inženýři, které Evropa potřebuje.

OZ – Neviděl jsem žádné rodiny. Jen mladé muže ubytované pohromadě. Ženy, opět pouze mladistvé, jsem zaregistroval pouze v Palermu. Vzhledem k věku migrantů jde v drtivé většině o nekvalifikované pracovní síly.

  • MM – Vliv cizích kultur obohacuje kulturu naší.

OZ – V Palermu jsem viděl, že cizí kultury neobohacují kulturu italskou. Žijí po nějakou dobu vedle sebe a pomalu tu italskou nahrazují.

  • MM – Drtivá většina migrantů prchá před válkou.

OZ – Podle místních se jedná převážně o Somálce, Súdánce a Eritrejce.

ZDROJ: Filip Beax

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.