sexyburka-e1477241509515
24.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Submisivní „svoboda“: Chránit islám a znevažovat křesťanství?

Sdílejte článek:

GIULIO MEOTTI

Zapomeňte na „sexy burku“, na Halloween bude dostupná jen „sexy jeptiška“. Zatímco kalif Baghdadi může beztrestně znásilnit svou Yazid.

Největší světový portál Amazon začal prodávat Halloweenské masky. Jednou z letošních novinek byla „sexy burka“, typický tmářský závoj, který nosí islámské ženy. Nicméně prodej „sexy burek“ na Amazone netrval dlouho.

CEO Amazonu Jeff Kolos nakázal odstranit všechny položky z webové stránky poté, co byl Amazon zaplaven obviněními z rasismu a islamofobie. Mnoho vyznavačů islámské víry napsalo: „Jste nechutní, moje kultura není pro Vaši zábavu.“ Někdo se dokonce vyjádřil: „Ať jste kdekoliv, měli byste se bát Alláhovo pomsty.“

Mluvčí Amazonu reagoval pohotově: „Všichni prodejci musí akceptovat naše obchodní podmínky, jednáme o tom, že prodejci, kteří tyto podmínky nesplňují budou účty smazány. Výrobek by už neměl být u žádného prodejce k dispozici. „

Dá se na to dívat i z jiného úhlu. Kostým „sexy jeptišky“ tím pádem zesměšňuje katolickou církev? Navzdory protestu mnoha katolíků se kostým jeptišky neustále prodává. Nedalo by se to také označit jako „kresťanofóbie“? Přitom jeptiška je náboženská „osoba“, zatímco burka je jen typ oblečení.

Například The Guardian, nejslavnější levicově-liberální britský portál měří dvojím metrem. Když byly Pussy Riot obviněny z rouhání se za jejich 3-minutové vystoupení v Moskvě v kostele Krista Spasitele (dvě z nich byly odsouzeny a jedna se omluvila a vyhnula se trestu), tak je ubránili jako poetické protestantky. Když politická skupina Pediga zorganizovala protest proti islamizaci Německa, tak o nich psali v článku s názvem „upír, kterého musíme zotročit“.

Stejně i nejznámější norský karikaturista Finn Graff v roce 2006 oznámil, že bude zesměšňovat i Mohammeda. Graff neměl nikdy problém si dělat legraci i z křesťanů, kreslil je vždy v hnědé košili se svastikou na krku. Nakreslil i několik protiizraelských kreseb, jako například premiéra Menachema Begina jako velitele nacistického koncentračního tábora.

Avšak po masakru satirického časopisu Charlie Hebdo, všechny hlavní západní liberální zpravodajství, televizní sítě, agentury včetně velké trojky (MSNBC, CNN, AP) cenzurovali obálku Charlie Hebdo, na které prorok Mohammed říká „všechno je odpuštěno“. Jejich obhajoba byla taková, že by to mohlo urazit muslimy. Nicméně o rok později neměli problém zveřejnit obálku Charlie Hebdo, na níž byl vyobrazen Ježíš jako vrah.

V roce 2015, BBC „popsalo“ obálku Charlie Hebdo, ale nepublikovalo ji. O rok později neměli problém publikovat jejich antikřesťanskou obálku. Totéž udělal britský konzervativní deník The Daily Telegraph. Ve stejném roce The Associated Press cenzurovali karikaturu, protože byla prý velmi „úmyslně provokativní“. V roce 2016 ale se zveřejněním karikatury křesťanského boha problém neměli.

Kalif Abu Bakr al Baghdadi, jehož Charlie Hebdo zparodoval, spustil cenzuru, kvůli „nenávistným projevům“. Zatímco New York Times označila jako svobodu projevu práci od Chrise Ofili, na kterém je zobrazena Ježíšova matka Marie nahá a celá od fekálií. Znamená to snad, že některá náboženství jsou nyní „důležitější“ než druhá?

ZDROJ: Giulio Meotti, Gatestone Institute

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.