CHUDOBA
22.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Stát prý bohatne, ale co jeho občané?

Sdílejte článek:

FCB D. HRADSKÝ

Andrej vypustil zprávu, že stát zvýšil příjmy o 659mld a anoisti nadšeně hýkají. Odhlédněme na chvíli od toho, jestli to je hausnumero nebo ne, ale upřímně řečeno, co je mi do toho? 

.
Zavírají se obchody, hospody, mizí služby. Ty, které zůstávají, zdražují. Údajně jsme v konjunktuře, ale lidé šetří a bojí se utrácet stejně jako v krizi, tudíž čísla jsou evidentně založená jen na velkých korporátech a bankách.
Stoupá státní buzerace, zvyšují se pokuty, dohled, administrativa. Kouření v hospodách a pivo na šlapadle na rybníce je jen nejviditelnější část koláče.

Ok. Stát vydělal více peněz, ale jak se to projevilo? Nijak. Máme lepší silnice, železnice? Zlepšilo se školství, zdravotnictví, armáda? Mají se důchodci, samoživitelky, postižení o tolik lépe? Ne. Pouze si politici mohou porcovat většího medvěda, může se ztrácet více peněz. 

Dluh? Sorry jako. Pokud řeknu, že když mi nedáte na kubánské doutníky a dovolenou v Karibiku, tak zadlužím svoje děti, budete mě mít za idiota. A u státu to projde? Stát se nemusí snažit hospodařit podle svých příjmů?
Mě prostě více peněz pro stát nijak neomamuje, když se to neprojeví na celé společnosti, na kvalitě života, když ty peníze nedostanou lidé zpátky.

Z mého hlediska tahle vláda stála za starou belu.

ZDROJ: D.Hradský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2017: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Záhumenský 50,- Kč, Tomáš Foldyna 998,40 Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 048,40 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.