Stalin
18.4.2017
Kategorie: Historie

Stalinistické Rusko: „Polská operace“

Sdílejte článek:

JINDŘICH ČECH

Příslušníky národnostních menšin je nutné srazit na kolena a zastřelit jako vzteklé psy. To nejsou slova důstojníka SS, nýbrž předáka sovětské komunistické strany. Jako obvykle to začalo zavražděním 400 tisíc Židů.

Koncem 30. let Stalin usoudil, že zabíjet Poláky nemůže být na škodu. Jeho Polská operace byla možná nejkrvavější kapitolou komunistického teroru i když co do rozsahu ne tou největší. Ze 143 810 osob obviněných za špionáž ve prospěch Polska bylo 111 091 popraveno. Protipolská operace probíhala nejzuřivěji na sovětské Ukrajině, tedy právě tam, kde o pár let dříve pozabíjel záměrně vyvolaný hladomor miliony obyvatel. Na venkově i v nejmenších osadách probíhalo zatýkání a následné popravy.

Zatýkáni byli především muži. Ženy denně chodily do věznic a nosily mužům čisté prádlo a jídlo. Dozorci je vyměňovali za prádlo k vyprání, byl to jediný náznak že jsou muži ještě naživu. A pak se jednoho dne objevilo prádlo zkrvavené, a pak nebylo na výměnu žádné a nebyl ani manžel. Tisíce Poláků se ani nedostalo do popravčích statistik. V nejmenších osadách a vesnicích se NKVD neobtěžovala s nějakým obviněním a případnými výslechy. Vesničany polského původu vyvlekla z chalup a na místě postřílela. V Černivce si NKVD počkala na 25. prosince (1937) kdy katoličtí Poláci šli do kostela na mši a všechny zatkla. Zatčení podle svědectví jedné ženy zmizeli jako by se nad nimi zavřela voda.

Když po pouhých dvou týdnech dostal Stalin Ježovovu zprávu o počtu zatčených a popravených, prohlásil: „Výtečně. Vykopávejte je dál a vymeťte tu polskou špínu. Zlikvidujte ji v zájmu Sovětského svazu“. Dne 11. srpna 1937 vydal Ježov rozkaz 00485, ukládající NKVD provést „úplnou likvidaci Poláků“ které nazval polskou vojenskou organizací. Tento rozkaz byl prvním svého druhu namířeným proti celé národnostní menšině. Tak vypadal komunistický výklad o bratrství národů v praxi který stál život asi 600 tisíc sovětských občanů polského původu.

Náčelník NKVD na Ukrajině Vselevod Balickij obvinil Poláky že jejich uskupení jménem „Polská vojenská organizace“ infiltrovala ukrajinskou větev komunistické strany a organizovala hladomor k protisovětské propagandě. Už v roce 1933 Balickij tvrdil že Polská vojenská organizace (samozřejmě neexistující) propašovala do SSSR tisíce agentů kteří se naoko tvářili že jsou komunisté na útěku. Balického protipolská akce se velmi zalíbila Stalinovu miláčku Ježovovi, Balickij byl tedy popraven a akci převzal Ježov.

V roce 1937 a 1938 byla pravděpodobnost že dojde k zatčení Poláka čtyřiatřicetkrát větší než že dojde k zatčení jiného občana. Byl-li takový Polák zatčen v Leningradě bylo nejvýš pravděpodobné že bude zastřelen, 89% jich bylo popraveno do deseti dnů po zatčení. V ostatním Sovětském svazu bylo procento jen o málo menší, bylo zastřeleno 78% zatčených Poláků.

Většina Poláků ale žila v Bělorusku. Tam současně s tažením proti polské menšině probíhala mohutná čistka v řadách stranického vedení a i mezi řadovými členy kterou prováděl velitel NKVD Boris Berman. Byla také likvidována běloruská inteligence, jeden z Bermanových spolupracovníků se později chlubil že zlikvidovali 218 běloruských spisovatelů. Berman a jeho pochopové používali jedno z nejrozsáhlejších popravišť v Sovětském svazu. Popravy organizovali v Kuropatském lese 12 kilometrů od Minsku.V lese bylo vykáceno 15 hektarů a byly vykopány stovky jam. Odsouzeného vyvlekli z auta k jámě, střelili do týla a tělo shodili do jámy. Když byla nouze o náboje, nutili příslušníci NKVD oběti aby usedly vedle sebe a držely hlavy tak aby jedna kulka prostřelila několik lebek. V důsledku tohoto teroru poklesl počet Poláků v Bělorusku o šedesát tisíc.

„Polská operace“ posloužila jako model při při útoku na další menšiny. Při protilotyšské opraci bylo zastřeleno 16 573 Lotyšů jako údajní špioni, následovalo se stejným obviněním 7 998 Estonců a 9 078 Finů. Také bylo popraveno 41 989 etnických Němců. Na východě se postupovalo stejně. Do Kazachstánu bylo deportováno 170 tisíc Korejců za naprosto nelidských podmínek a při vstupu sovětských jednotek do Mongolska bylo zastřeleno 20 474 Mongolů. To ovšem nebyl zdaleka konečný počet obětí komunistického teroru. .

Tyto skutečnosti byli ovšem známé, ovšem marxisté na Západě je označovali a dosud označují za protisovětskou propagandu a i když se všechna fakta utajit nedala, označovali to jen za pouhé chyby při plnění jinak skvělého plánu budování beztřídní společnosti. Za údajnou velikostí Ruska jsou miliony brutálně zavražděných obětí a jejich hroby jsou pořád překrývány povlakem lží a ruské propagandy….

ZDROJ: Jindřich Čech

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
208 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.