Martin-Schulz
28.1.2018
Kategorie: Historie

Soumrak multikulti levičáků

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Hans Heckel v PreussischeZeitung: V debatách o velké koalici skýtá sociální demokracie (stejně jak Merkelová a CDU) smutný obraz. SPD uvázla v bahně. Jedno kterým směrem se pohne, bahno je všude a čím dál víc se propadá. Teoreticky by se nemusela partaj vůbec pohnout, ale propadá se i bahno pod ní. Soumrak této partaje už nic nezastaví. Bahno požírá i mrtvé předměty, jimž se partaj  i předseda Schulz podobají. Alice Weidel včera prohlásila, že AfD nahradí SPD v roli lidové strany, „nás zajímá německý občan a jeho starosti“.

Sněm SPD rozhodl minulý týden těsnou většinou o pokračování v jednáních o velké koalici. Martin Schulz byl před rokem oslavován jako zachránce strany, z toho už všichni vystřízlivěli, na sněmu působil bezradně a vyčpěle se mátožil. Jeho čas se naplnil, na tom se shodují všichni komentátoři. Představa, že by frakční šéfka Andrea Nehlesová partaji výrazně pomohla, není opodstatnělá. Mnozí socani vkládají naději do šéfa mládežnické organizace socanů (Juso) Kevina Kühnerta a vidí v něm německého Sebastiana Kurze. Věkem si jsou blízcí, ale tím dalším?

Kühnert kritizuje vedení partaje i její politiku, on a jeho stoupenci jsou však částí existenciálního problému, který strhl německou levici do historické propasti. Právě „malý člověk“, sociálně slabí a nižší střední třída čelí tíživým důsledkům jejich politiky „otevřené hranice“ a masové imigrace. Na pracovním trhu, při hledání dostupného bydlení i jako oběti mizící veřejné bezpečnosti. Právě ve čtvrtích a oblastech, které nejsou moc bohaté, důsledky politiky masové imigrace krutě zasáhly tradiční volební klientelu levicových partají.

Navzdory tomu levicová elita lpí na ideologii multikulti, je slepá ke starostem a obavám malého člověka, dokonce jím velmi často zcela otevřeně pohrdá, „balík, buran“, když jim dojde trpělivost. Pouze zelení mohou uniknout sestupné spirále. Jejich stoupenci v průměru vydělávají nejvíc. Starosti méně úspěšných nesdílí ani sociálně ani prostorově.

Levicový sen, který vysnil Oscar Lafontaine se Sahrou Wagenknechtovou, o levicovém hnutí, které by dostalo nový odraz ve spojení s levicovým křídlem SPD, se nemůže realizovat. Totiž jejich idea, že sociální stát bez národa a hranice nemůže přežít, je právě to, co Kühnert a jeho křídlo vášnivě odmítají.

Ve velké koalici nebo v opozici, je pro sociální demokracii druhořadou záležitostí. Problém levicového tábora je hlubší: nehledě na několik rozumných, jako Wagenknechtová a Lafontaine, se nachází levice v zajetí ideologie, která jde proti zájmům jejich tradičních voličů a sympatizantů.

Autor: Libor Číhal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.