stat2
5.12.2016
Kategorie: Politika

Sociální stát je podvod

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Musíme si to konečně říct upřímně a bez ohledu na to, jak tvrdě to vyzní. Metoda vlády, která se pod názvem „sociální stát“, „sociální solidarita“ či „evropské hodnoty“ nebo „demokracie“ v posledních letech provozuje, je podvod. Ano, podvod. Pod pláštíkem hezkých slov ne nepodobných totalitním ideologiím typu socialismus se skrývá jednoduché a prozaické vysvětlení: „sociální stát“ je jen organizovaný způsob okrádání jedněch lidí druhými. Proces „přerozdělení“, jak se té zlodějině odborně říká, probíhá v přímé režii státních struktur, které té hře poskytují legitimitu a zdání legálnosti.

Představte si zdánlivě absurdní situaci, že byste přišli k sousedovi a řekli mu: „Hele, Franto, mě se pracovat nechce“, nebo „nechci vstávat,“ nebo „po mém oboru není poptávka, ale nechci se rekvalifikovat,“ nebo prostě: „nabízejí mi práci za málo peněz, musel bych se za prací stěhovat a to nechci, tak dej mi peníze ty a je to!“ Co by se asi stalo? Povím vám to: byli byste zatčeni, zřejmě drženi ve vazbě a byli byste souzeni pro zločin krádeže nebo vydírání, možná i omezování osobní svobody. Když ale naprosto totéž udělá stát, který pro všechny ty sousedy Frantů udělá stejnou službu – tedy vezme pracujícím sousedům poctivě vydělané peníze formou daní a pojištění a ty peníze se dají Frantovi ve formě nějakého sociálního příspěvku či důchodu – tak se to najednou jmenuje „sociální politika“ a „mezigenerační solidarita.“ A kdo s takovým pokrokem nesouhlasí anebo nechce platit nesmyslné sociální inženýrství bez jakékoli koncepce, je náhle veřejný nepřítel a „parazit.“

Statistika a důsledky toho, co zvráceně rovnostářská a od kořenů nespravedlivá sociální politika napáchala, jsou tristní. Pro dospělé lidi, kteří se na tomto podíleli a podílejí – třeba mlčením nebo odevzdaností – je to hanebné a ponižující vysvědčení. Je tu zkrátka něco, na co se – v tom shonu za komfortem a výhodami, které nám politici naslibovali a tudíž na ně máme přece „nárok“ ber kde ber – zapomnělo, a sice na selský rozum. Ptám se Vás všech, kdo tyto řádky čtete a také už Vás štve ta absurdita: jak by nějaká státem organizovaná „sociální politika či solidarita“ mohla být spravedlivá, když účet za ni zaplatí příští generace, tedy ti, kteří se ještě ani nenarodili? Není snad základním znakem mezigenerační solidarity právě to, že musí být spravedlivá pro obě strany (a všechny generace které se jí účastní nebo účastnit budou), protože když není, je to vlastně loupež? Sociální stát nevyvolává sociální smír a jistoty, jak slibuje, on dělá přesný opak: on rozdmýchává nenávist (pravda, za vydatné pomoci některých politiků typu náš prezident). Staví proti sobě skupiny lidí (například zaměstnance a živnostníky), aby je mohl – rozdělené nenávistí a závistí – snáze ovládat. A okrást.

Zastupitelská demokracie nefunguje, stala se podvodem a způsobem, jak okrádat lidi do kapes vybraných (nadnárodních) skupin. Je totiž obrovským – a dnes už víme že nepřekonatelným – problémem a limitem zastupitelské demokracie, že se v ní vládne metodou „moderovaného“ zhnusení slušných a poctivých lidí, metodou znechucení většiny politikou. Když totiž lidé nevidí smysl své aktivity ve veřejném prostoru, rezignují. Jak chcete motivovat k zájmu o politiku či veřejný prostor lidi, kteří poctivě fungují a platí daně, a přitom jejich hlasy mají stejnou váhu jako hlasy lidí, kteří ten hlas prodávají za stovku či koblihu, nebo celku nijak nepřispívají a ani to nemají v úmyslu a dávají to svým chováním jasně najevo? Sociální stát vyrobil obrovské množství takových lidí a „oligarchů“, kteří mají společné jedno: nemají ani stud, ani skrupule ty ostatní prostřednictvím anonymního a reálně nekontrolovatelného státu okrádat.

Vyvolat apatii a rezignaci obrovských mas lidí byla cílená procedura, procedura proměny struktur státu v organizovaný zločin bez „humbuku“, bez revoluce, bez náhlých změn, které by na tu proměnu společnosti mohly upozornit. Demokracie – jako „vláda lidu“ a nejsvobodnější způsob života lidí, který jsme v dějinách poznali – měla tuto změnu v diktaturu „gangů“ svým „kreditem svobody“ zaštítit, legitimizovat a legalizovat svými zákony a institucemi. Byl to plán, a byl to plán funkční. Říkám to možná o mnoho let či desítek let dřív, než si to lidé postupně uvědomí (stejně jako trvalo dlouhé roky, že lidé kdysi přijali myšlenku, že Země není placatá), ale zastupitelskou demokracii musí vystřídat spravedlivější systém soužití nás, lidí. Systém postavený na občanské a lidské odpovědnosti jednotlivců a malých skupin, definovaných oborovou (například hasiči, zemědělci, živnostníci), zájmovou (například včelaři, filozofové, fanoušci videoher) nebo třeba rodinnou (rodiče, prarodiče, děti, vnuci) či lokální (vesnice, město, Česká republika) sounáležitostí.

Člověk a občan si musí mít právo vybrat sám, do jaké komunity chce patřit, v rámci jaké komunity bude uplatňovat svůj hlas a jeho síla musí být úměrná jeho přínosu celku, aby to bylo motivační. Prvním krokem je odstranění monopolu politických stran na politickou činnost, vládu a rozdělování daní bez jakékoli reálné kontroly a odpovědnosti. Fungování politických stran stejně čím dál víc připomíná fungování Národní fronty, a je to „všechny rizika daňovým poplatníkům, všechen zisk soukromým subjektům“.

Připravujeme velký projekt s názvem PODVOD JMÉNEM STÁT, ve kterém Vám přineseme nejen řadu důkazů zločinnosti státu, ale také konkrétní recepty, kterými tu nemoc můžeme – a myslím že musíme – ihned začít léčit. Začínáme za pár dní, finišujeme s posledními přípravami. Pokud souhlasíte, přidejte se k nám.

Je to totiž jen a jen na nás, co tu po sobě necháme našim dětem a vnukům.

ZDROJ: Michal Hájek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
92 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.