2.11.2013
Kategorie: Společnost

Slovaci si z nas robi srandu

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 02|10|2013

Kura, jak je to dluho, co sem si robil srandu ze slovenskych voleb? Obskurni politycke strany, bruselojidni polityci, bilbordu podel cest tolik, že ani Tatry nebyly vidět. Neuplynulo tak dluho, a fčil si robi Slovaci srandu z nas. Pry zme si kvit. Pomsta za volby 1946, kdy zme k nim dosadili bolševiky. Tuž pry si fčil nemame co vyčitat. Pohled zvenku od lidoveho politologa Skrebca je duležity, abyzme si zas nemysleli, že zme pupkem Evropy.

 

 

1. KSČM a její b – mužstvo ČSSD získaly dohromady 37 % – méně než u nás SMER, což je náš ústřední bolševik. Zde se odráží jistý rozdíl dějinného vývoje : u nás se komunisté buď masově překovali na sociální demokraty nebo rovnoměrně porozlézali po všech myslitelných stranách. Takže v origo – hardcore komunistické straně zůstala v zásadě jen sbírka úchylů . To u vás se vnuci Josifa Vissarionoviče koncentrovali hrdě pod původní vlajkou a idejemi, což jim sice přináší bobříka upřímnosti, ale nic to nemění na faktu, že je to banda zkurvených bolševických zmrdů, ochotná za štěstí všech ostatních bojovat zejména utrácením prachů všech ostatních a postupnou přestavbou země na jeden velký lágr – pro všechny ostatní.

 

2. ODS. Modří ptáci uhráli výsledek co do procent nápadně podobný naší straně s podobnou korupčního minulostí, průšvihů a podle všeho i budoucností – SDKÚ. Jedna i druhá dnes připomínají nějaký užitný předmět, za který již máme náhradu v podobě novějšího modelu, ale sentiment nám brání hodit ho rovnou do odpadků – a tak ho vyneseme do sklepa protože „by se ještě mohl sejít“. I když polovina součástek již není původní a celé to drží pohromadě zejména lepící páska a víra v Boha. Což v překladu znamená, že ten krám poletí až za pět let, když budeme uklízet sklep .

 

3. Zelenomrdi se do parlamentu nedostali, což považuji za jeden z největších volebních úspěchů.

 

4. KDU – ČSL ze všeho nejvíc připomínají naše „maďarské“ strany, zejména MOST-HID , tj. stranu která má počet dosažených procent default nastaven s oscilací plus minus 3 %, a to bez ohledu na svůj program, lídra, vládní aktivity, opoziční aktivity, počasí, úrodu, neúrodu, války, epidemie, dopady meteoritů, útok mimozemšťanů nebo cokoli jiného. Chcete vědět kolik u nás dostanou Maďaři v příštích volbách, ať už se budou konat kdykol ? Řeknu vám to zcela přesně : 8-11 %. Kolik dostane u vás KDU – ČSL ? 7-9 % . Chcete vědět proč? I já.

 

5. TOP09. Nedokážu dost dobře pochopit důvody existence této strany. Výkladní tváří je člověk, o kterém se nikdy zcela přesně neví jestli jen spí nebo už konečně usnul na věky. Důvod jejího vzniku je jasný: Přichází Spasitel,  hurá. Důvody další existence – po tom , co s voliči vyjebali a vytřeli si řiť úplně stejně jako ti, které přesně za toto slibovali vyměnit a poslat na smetiště dějin v těch minulých volbách – si nedokážu zdůvodnit nijak. Snad pouze nutkavou touhou voličské základny dostat ještě jednou naloženo odzadu a bez lásky. Neumím si totiž dost dobře představit ani voliče, který by dokázal říci jeden jakýkoliv bod, ve kterém představuje kníže lepší volbu ve srovnání s kýmkoli jiným. Osobně netuším, co vlastně chtějí a co a proč vlastně nechtějí.

 

6. Okamura. Exotika v parlamentu musí být, my jsme měli Ľuptáka, vy jste měli Sládka. Aktuálně my máme Hlínu a vy Tomia. Stále někdo pochybuje, že jsme bratři z jedněch vajec narození? Japončík má štěstí na nápadné a dobře zapamatovatelné jméno. Co slibuje : a / celou sérii humorných zážitků na téma „čelní srážka Tomia Okamury s realitou“ b / následnou atomizaci šestiprocentní strany na cca tři až pět frakcí, soupeřící skupinky vysídlených osob a dvě tvrdě znepřátelená křídla.

 

7. ANOfert – na závěr pan velkopodnikatel v oblasti dusíkatých hnojiv, tvůrce hodnot, potravinový magnát, zaměstnavatel a živitel poloviny národa, aktuálně také zakladatel, organizátor a vůdce druhé nejsilnější … ehm … strany.

 

Analogie mezi vaším ANO estébáka Babiše a našim ANO svazáka Ruska se nabízí tak velmi, že pouze vypíchnu pár rozdílů. Takže zaprvé – Babiš se k majetku dopracoval (dejme tomu) vlastnoručně. Minimálně v tom směru, že z jeho strany byl i nějaký osobní vklad, nějaké osobní úsilí, ono mu to do náruče nespadlo úplně zcela samo. Konkurenci si za její vlastní prachy odrovnal osobně.

 

 

Náš člověk v Praze na to šel šikovně a začal tím, že ovečkám nejprve dlouhodobě tlačil sračky do žaludku a ke sračkám do hlavy se propracoval až ve fázi, kdy si už na první stupeň ovečky zvykly a zaplatili mu za něj tolik, že si to už po finanční stránce mohl dovolit.

 

Co se týče otázek ohledně (ne jednotnosti sbírky existencí, které estébák do parlamentu s sebou dovlekl – přece jen ohlídat tu smečku, kterou přivedl na svět, to je čelindž jaký Babišovi z plna hrdla přeji, a pokud teď hledáte to správné slovo, tak je to “ škodolibost „. Pokud jsem se namátkou díval, pokud se jejich sejde více než pět, nedohodnou se ani na barvě hovna. Vzhledem k teplotě a tlaku vašeho reaktoru a po zvážení výsledků našeho experimentu s podobnou substancí tvrdím, že ANOfert se rozpadne do roka a do dne, a že následné tektonické posuny v parlamentu s sebou do půl roku vezmou i vládu, ať už ji sestaví kdokoli s kýmkoli.

 

Souhrnně o vašich volbách asi tolik, že netuším o čem vlastně byly, co tím chtěl básník říci, případně čím se program strany A liší od programu strany B a co by tedy hypotetické 50 % + vítězství kterékoli z nich přineslo. Vyhrála pravice? Vyhrála levice? Nebo alespoň řekněte kteří jsou kteří a podle čeho to poznám – a výsledek si už nějak odvodím i sám, do 101 počítat umím. Když byly volby ve Francii, věděl jsem že bolševik chce daně 75 % a extrémní pravice chce poslat cikány šupem domů do Rumunska. U vás ani divoká svině netuší. Zbývá jen pocit, že libovolná sestava, která teoreticky může sestavit vládu by teoreticky mohla udělat cokoliv, od znárodnění podniků nad 25 zaměstnanců a přijetí eura po zrušení minimální mzdy a DPH a vystoupení z EU – a nic z toho by v zásadě neodporovalo té sbírce výkřiků do tmy (tzv. “ volební program “ ), které ji do parlamentu dostaly.

 

Jeden z nejzajímavějších komentářů jsem odchytil od nějakého politologa – totiž pokud předčasné volby „nic nevyřešily “ a jejich výsledky hodinu po ohlášení plošně považujeme za zdravý základ pro další předčasné volby vypsané co nejdříve, je namístě otázka, zda předčasné a tím spíše řádné volby vůbec principiálně mohou zrodit výsledek, který povede jinam než k objevení zbrusu nové zkratky na cestě přímo do pyče .

 

Cele hodnoceni česke povolebni situace tady.

 

 

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Prešpork

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.