57e6de47c46188b0678b4657
26.9.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Sexuální život charitativních dobrovolníků v džungli Calais

Sdílejte článek:

PATRIK JUDA

Dobrovolnice z nechvalně proslulého tábora imigrantů v severofrancouzském Calais, které prý mají mnohonásobný sex denně s uprchlíky, byly obviněny jiným dobrovolníkem ze sexuálního zneužívání uprchlíků, včetně dětí.

Uprchlíci se snaží dostat z džungle v Calais do Británie za každou cenu, ale bude to stále těžší, protože Velká Británie má v úmyslu vystavět ochrannou zeď za 63 miliónů liber, která by vedla podél silnice, až k terminálu trajektu. Důvody jsou známé. Obyvatelé z uprchlického tábora v Calais denně narušují dopravu, blokují silnice, napadají řidiče a zapalují ohně. Doprava je často ochromena. Jarní částečné vyklizení tábora nepomohlo a uprchlíků je zde opět deset tisíc. Jsou ale asi i jiné způsoby, jak se dostat do Británie.

The Indepedent zjistil informace o sexuálním životě v Calais díky pořízené kopii konverzace ze stránek skupiny na Facebooku, která se jmenuje Lidé z Calais k solidaritě, kterou užívají pracovníci z džungle, a která má 36.000 členů. Muž, který na případy upozornil byl později vystaven nadávkám online. Vedoucí pracovníci z charity pro tuto oblast potvrdili, že je zde závažný problém s predátorským chováním některých dobrovolníků a dobrovolnic. Později připustili, že ženy převažují. Celý problém odstartovala diskuze na zmíněných stránkách, která byla v obavách skandálu již vymazána.

„Mají s nima sex. Slyšel jsem od kluků, kteří byli pravděpodobně nezletilí, že měli sex s dobrovolníky. Slyšel jsem také o případech mužů, kteří v džungli provozují prostituci. Slyšel jsem o dobrovolnicích, které mají sex s mnoha partnery za den.“ Tento muž dále napsal, že dobrovolnice si vynucují sex s názorem, že charitativní pracovnice jsou zde pro sex. Takto vyvolaný dojem obrazu ženy v táboře navyšuje rizika. Jeho komentáře vyvolaly okamžité nařčení ze strany ženských členek facebookové skupiny, a byl ocejchován nálepkou sexisty a rasisty, ale ostatní diskutující s ním souhlasili a potvrzovali, že v kempu jsou vztahy mezi uprchlíky a dobrovolníky závažný problém a neměl by se tajit.

Tak si říkám, že pokud se některé z dobrovolnic chovají k uprchlíkům tímto „otevřeným“ způsobem, tak jak se potom asi mohou chovat uprchlíci k těm dobrovolnicím, které o sex s imigranty nemají zájem? Jak se potom vůbec k ženám obecně asi mohou chovat?

Skvělé, teď víme, jak tyto ženy, zplnomocněné charitativní organizací, slouží, zněl komentář v článku. Zametat tento problém pod koberec nepomůže k tomu, aby zmizel. „My všichni jsme byli na neprozkoumaném území v první den, když jsme do Calais přijeli, a to je spojeno s tím, co se stalo, a méně, či více rozšířilo.“ Zatímco tyto příběhy mohou být pravdivé, tak skutečností zůstává, že mnoho z těchto imigrantů mají jasný cíl příchodu do Evropy, aby měli sex se západními ženami a brát podporu, píše se také v článku v The Independent.

Maya Konforti, která je dobrovolnicí charitativní organizace Auberge des migrants, řekla pro The Independent o případu, ve kterém si britská dobrovolnice vybudovala špatnou pověst v táboře, když spala hromadně s uprchlíky. „Já znám jednu britskou ženu, která měla velmi špatnou pověst v džungli. Pokud by pracovala jako dobrovolnice pro organizaci, tak by mohla být vyhozena, ale ona tam byla sama za sebe a nezávisle. Ona našla toho pravého uprchlíka a teď je s ním. To je to, co jsem slyšela. Je zpět v Británii a žije s uprchlíkem.“

No to by mohl být také způsob, jak se dostat do Británie, když se do sebe dva lidé zamilují a je to v pořádku, pokud je to vážně myšlený vztah. Vedoucí představitelé charity mluví o predátorském chování některých dobrovolnic, což mi přijde trochu silné vyjádření, ale kdo s tím má něco udělat, když ne oni. Nemyslím si, že většina z dobrovolnic tam jezdí uspokojovat své sexuální touhy, ale některé asi ano, což však nemusí být vždy bezpečné, protože tito uprchlíci jsou mnohonásobněkrát více pravděpodobnými nosiči viru HIV.

Na stránkách organizace NAM, která zveřejňuje informace o HIV a AIDS, a která bojuje proti diskriminaci, cejchování jedinců a pomáhá lidem s HIV, byly v loňském roce zveřejněny informace na takzvané AIDS mapě. Čtyři z deseti lidí, kterým byl diagnostikován virus HIV v Evropě jsou migranti. Zpráva španělského centra pro epidemie (Spanish Centre for Epidemiology) zahrnuje státy EU plus Norsko a Island říká, že mezi lety 2007 až 2012 bylo zjištěno 156.817 nových případů HIV pozitivních lidí. Mezi těmito v Evropě diagnostikovanými lidmi jich je 64.446 (38%), kteří pocházejí z jiné země, než ve které jim byl virus objeven. Téměř všichni HIV pozitivní imigranti jsou z těch bohatších zemí západní Evropy. Pouze 5% je ze střední a 1% z východní Evropy.

Věřím, že většina z charitativních pracovníků, či pracovnic chápe svou aktivitu jako poslání a chtějí pomáhat lidem v nouzi, ač si myslím, že někteří z uprchlíků si za svou situaci v Calais mohou sami. Ale ti, kteří měli sex s nezletilými by měli být obviněni z pedofilie, a ti, kteří přišli hledat divoké sexuální dobrodružství by, si myslím, měli zajít k lékaři na test jsou-li zdraví.

Každopádně případy z Calais ukazují, jak také může vypadat pomoc od charitativní organizace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.