9.2.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Šetříte a je vám doma zima? Zkuste ekologické a levnější topení dřevěnými briketami!

Sdílejte článek:

(PR) 09|02|2015

Zima je pro mnoho domácností zkouškou rodinného rozpočtu. Potřeba vytápět dům nebo byt se při dnešních cenách energií stává pomalu noční můrou. Abychom si užili příjemného tepla a nemuseli se bát až se jaro zeptá kolik jsme v zimě protopili, není dnes lepšího řešení než pevná paliva.

Stále více rodin poznává nad svými účty, že topit elektřinou je, přes různé proklamace různých vlád, takřka nezaplatitelné, podobně je to s plynem a jeho výkyvy a nejistotou kolem světových cen. Je tedy lepší si pořídit kotel na paliva pevná a využívat možností trhu s tímto sortimentem. Nemusí to být jen uhlí či palivové dřevo. Výhody obojího v sobě skrývají dřevěné brikety, které hoří jako dřevo a žhnou jako uhlí.

Tato kombinace vlastností znamená, že kvalitní dřevěné brikety mají velkou výhřevnost, která je srovnatelná s výhřevností uhlí.  Dalším pozitivem je pak snadná manipulovatelnost, malé množství zbytkového popele a dlouhý čas hoření. Navíc je lze použít v různých typech topných těles, od kotlů, přes kamna až po po krby. Jsou šetrné k životnímu prostředí. Pro všechny tyto skvělé vlastnosti jsou dřevěné brikety nazývány palivem budoucnosti.

brikety

Ne nepodstatnou významnou výhodou topení dřevěnými briketami je pak i jejich cena. Při našem srovnání opomeneme některé nekvalitní výrobky, ale za bernou minci vezmeme produkty nejvyšší kvality. Tedy dřevěné brikety nelepené, při jejichž výrobě nejsou používána žádná pojiva ani jiné příměsi, vyráběné ze sta procent ze dřeva jen silným slisováním. Takové, u kterých se dočkáme všech výše uvedených kladných vlastností.

Najdeme je v nabídce společnosti OMNITOP, kde si můžeme vybrat z mnoha druhů v několika různých provedeních dle naší potřeby. Válcové nebo salonky, bukové, dubové, smrkové, borovicové, či jejich kombinace. V pravidelných akcích také můžeme získat nejlepší cenu, která navíc vždy bude umocněna dopravou zdarma již od jedné jediné palety.

I v případě nákupu prémiové řady dřevěných briket tak dosáhne naše úspora za topnou sezónu řádu desetitisíců korun. Vycházejme ze současných cen pro rodinný dům:

  • Elektřina – přímotopy   …      45 000,- Kč
  • Zemní plyn …                        30 000,- Kč
  • Uhlí – koks …                        27 000,- Kč
  • Uhlí černé …                          22 500,- Kč
  • Dřevěné brikety …                 20 000,- Kč

Levněji to lze pořídit snad jen u hnědého uhlí, které však stojí více „špinavé“ práce a také si příliš nerozumí s ekologií. Navíc popel z dřevěných briket můžeme také použít i jako hnojivo na naši zahrádku. Dobrý hospodář vždy hledá dobrá řešení. V našem případě je to topení dřevěnými briketami.  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč, Anonymní dárce 1920,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 125,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 2,20 out of 5)
Loading...
politicon-banner
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.