480px-Angela_Merkel_10
24.9.2017
Kategorie: Politika

Sebekritická Merkelová?

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Volební projevy Angely Merkelové ruší pískot a pokřikování. Na německé poměry nebývale otevřené projevy nespokojenosti. Kancléřka dobře ví, že k tomu, aby mohla nerušeně vládnout, potřebuje koalici podle svého gusta. Proto bojuje o každý hlas. Jelikož ví, co jí lidé vyčítají především, tak neustále opakuje „To, co se stalo v roce 2015, se nesmí, nemá a nebude opakovat. My jsme se z tehdejších událostí poučili!“ Moc zajímavá formulace, nemyslíte?

Kdo je „my“. Jistě to není majestátní my, které by bylo na místě, protože klíčová rozhodnutí dělá ona sama. To je ustrašené „my“, které ji má skrýt do skupiny vládnoucích. Můžeme si však být jisti, že když potřebné hlasy dostane, tak se předvolební pokora vytratí a opět se vrátí Angela I.

Ale to není všechno. „My jsme se poučili“ znamená, že by dnes migrační vlnu do země nevpustila, že pochopila chybnost svého rozhodnutí? Anebo to bylo spíše tak, že se tenkrát prostě bála zavřít hranice a doufala, že si to Němci nechají líbit. O tom jsem byl přesvědčený již v roce 2015. Strach udělat silné rozhodnutí a nést jeho následky, to byl hlavní důvod pro to, že nezavřela hranice.

Tenkrát nejednala silná kancléřka, nýbrž opatrná, váhavá a k ústupkům vždy připravená Angela Merkelová, taková, jakou ji známe v celé její kariéře. Takhle ustoupila bankéřům v roce 2008 a zachránila za peníze daňových poplatníků zkrachované banky. Ze stejných důvodů porušila v roce 2011 Mastrichtskou smlouvu a zachránila zbankrotované Řecko. A takhle ustoupila migrační vlně. A pozor. Teď dočasně a naoko ustupuje nespokojeným Němcům, protože se bojí o svou moc. O moc dělat politiku s jediným cílem, zůstat u moci.

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.