Se kterou evropskou metropolí budeme soucítit příště?!

Sdílejte článek:

HANA MACHARÁČKOVÁ 16|11|2015

Zamezit multikulturnímu šílenství, které svojí bezbřehou a zaslepenou tolerancí umožnilo těm, kteří jsou absolutně netolerantní, páchat zvěrstva ve jménu jejich představ o pojetí světa, půjde asi těžko. 

Na probuzení se z utopického snu o multikulturním světě, zejména  Evropě, už je zřejmě pozdě. Unavené a vyčerpané Evropě byla v rámci zvrácené představy o humanitě a solidaritě vnucena role nevidomého a neslyšícího trouby bez sebereflexe. Z Evropy se stal až příliš hodný trouba, který si nedokáže spočítat, že jedna a jedna jsou dvě. 

Francie byla letos v lednu v redakci Charlie Hebdo napomenuta ukázkou toho, jak by to mohlo na jejím území v budoucnu vypadat. K pátečním útokům se již přihlásil Islámský stát, což jistě nebylo pro mnohé z nás velkým překvapením. Pokud se svět již během nočních a ranních hodin prostřednictvím médií dovídal, že došlo na několika místech Paříže ke koordinovaným útokům, při nichž byli chladnokrevně vražděni civilní občané, agentura Reuters krátce po útocích citovala bezpečnostní zdroje, podle nichž za útoky stáli islamističtí ozbrojenci a někteří přeživší svědkové se nechali slyšet, že při střelbách slyšeli volání „Allahu Akbar“, dalo se s velkou pravděpodobností předpokládat, kdo bude mít tyto masakry na svědomí.

eiffel-tower-522345_640

Páteční útoky nejsou pominutí smyslů frustrovaného jedince, jak tomu bylo v Uherském Brodě či v Norsku. Tohle není několik jednotlivců, kteří (jak by jistě mnozí multikulturalisté podotkli) se nesmějí spojovat s jejich příslušností ke kultuře, náboženství apod. Tohle prostě byly předem dokonale připravené, propracované a koordinované teroristické útoky. Útoky proti Evropě a proti jejím hodnotám. Zrůdné teroristické útoky proti jiné kultuře. Pokud k těmto masakrům někdo zaujme postoj, že se jednalo o útoky pár jedinců, které nyní extremistické spolky a xenofobně ladění lidé využijí pro svoje zviditelní a rozdmýchávání nenávisti mezi lidmi, tak nebude mít pravdu.

Pár vyšinutých jedinců nedokáže zorganizovat akci, která vyžadovala dlouhodobou přípravu a obrovskou logistiku. Tohle opravdu není totéž jako vystřílet restauraci, najet automobilem do lidí nebo utěsnit okna, zalomit klíče v zámcích a pustit v obydleném domě plyn. Doufám jen, že se neobjeví komentáře ve stylu, že tyhle útoky má na svědomí několik frustrovaných mladíků z předměstí Paříže.

Na co nyní čekáme? Na další „kulturní obohacení“? Francouzský prezident Hollande vyhlásil po pátečních masakrech na území Francie výjimečný stav a nařídil zavřít hranice. Později ovšem prezidentský úřad upřesnil, že se pouze zpřísní kontroly na hranicích, ale zavřeny nebudou. Možná se to politikům zdálo hodně nelidské, nebo možná měli jen strach, že by mohli místo pátečních masakrů současně řešit nějaké provinění či „uklouznutí“ v rámci evropského multikulturního smýšlení. 

Kdekdo vyjádří solidaritu s Francií, opláče mrtvé, polituje pozůstalé,  zapálí svíčky, pomodlí se….. Ale co dál? Se kterou evropskou metropolí budeme soucítit za měsíc, za dva….. prostě příště? Francie ani Evropa není šokovaná. Tyto útoky se očekávaly, jen se nevědělo, kdy a kde se objeví. 

Jak to po tragických událostech bývá, světoví představitelé budou hluboce otřeseni a útoky odsoudí. Možná někteří nezapomenou upozornit na to, že i přes tyto excesy máme stále vnímat multikulturní svět jako pozitivní záležitost. Možná bude internet opět zaplaven dalšími solidárními počiny kohokoliv s cedulkami # Ne mým jménem. Ale tohle je málo.  Je třeba, aby si Evropa konečně sundala masku hloupého dobráka, podívala se pravdě do očí a podle toho se začala chovat. Možná už je pozdě, možná ještě ne. 

ZDROJ: Hana Macharáčková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2017: *****

Karel Jemelka 500,- Kč, Milan Rubricius 150,- Kč, Helena S. 1000,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Zíma 100,- Kč, Jan Šedý 50,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Hejda 300,- Kč, Jan Kunor 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Magdaléna Machová 100,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Jan Olsak 300,- Kč, Jiří Kašparovský 200,- Kč, Jacek Neumann 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Jaroslav Hrouda 100,- Kč, Miroslava Jakšová 200,- Kč, Jiří Sodoma 300,- Kč, Josef Kisza 300,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Lubomír Rolc 300,- Kč, Petr Macura 600,- Kč, Vladislav Skalický 2000,- Kč, Zdeněk Pěnkava 2500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 12 811,00 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.