Se kterou evropskou metropolí budeme soucítit příště?!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HANA MACHARÁČKOVÁ 16|11|2015

Zamezit multikulturnímu šílenství, které svojí bezbřehou a zaslepenou tolerancí umožnilo těm, kteří jsou absolutně netolerantní, páchat zvěrstva ve jménu jejich představ o pojetí světa, půjde asi těžko. 

Na probuzení se z utopického snu o multikulturním světě, zejména  Evropě, už je zřejmě pozdě. Unavené a vyčerpané Evropě byla v rámci zvrácené představy o humanitě a solidaritě vnucena role nevidomého a neslyšícího trouby bez sebereflexe. Z Evropy se stal až příliš hodný trouba, který si nedokáže spočítat, že jedna a jedna jsou dvě. 

Francie byla letos v lednu v redakci Charlie Hebdo napomenuta ukázkou toho, jak by to mohlo na jejím území v budoucnu vypadat. K pátečním útokům se již přihlásil Islámský stát, což jistě nebylo pro mnohé z nás velkým překvapením. Pokud se svět již během nočních a ranních hodin prostřednictvím médií dovídal, že došlo na několika místech Paříže ke koordinovaným útokům, při nichž byli chladnokrevně vražděni civilní občané, agentura Reuters krátce po útocích citovala bezpečnostní zdroje, podle nichž za útoky stáli islamističtí ozbrojenci a někteří přeživší svědkové se nechali slyšet, že při střelbách slyšeli volání „Allahu Akbar“, dalo se s velkou pravděpodobností předpokládat, kdo bude mít tyto masakry na svědomí.

eiffel-tower-522345_640

Páteční útoky nejsou pominutí smyslů frustrovaného jedince, jak tomu bylo v Uherském Brodě či v Norsku. Tohle není několik jednotlivců, kteří (jak by jistě mnozí multikulturalisté podotkli) se nesmějí spojovat s jejich příslušností ke kultuře, náboženství apod. Tohle prostě byly předem dokonale připravené, propracované a koordinované teroristické útoky. Útoky proti Evropě a proti jejím hodnotám. Zrůdné teroristické útoky proti jiné kultuře. Pokud k těmto masakrům někdo zaujme postoj, že se jednalo o útoky pár jedinců, které nyní extremistické spolky a xenofobně ladění lidé využijí pro svoje zviditelní a rozdmýchávání nenávisti mezi lidmi, tak nebude mít pravdu.

Pár vyšinutých jedinců nedokáže zorganizovat akci, která vyžadovala dlouhodobou přípravu a obrovskou logistiku. Tohle opravdu není totéž jako vystřílet restauraci, najet automobilem do lidí nebo utěsnit okna, zalomit klíče v zámcích a pustit v obydleném domě plyn. Doufám jen, že se neobjeví komentáře ve stylu, že tyhle útoky má na svědomí několik frustrovaných mladíků z předměstí Paříže.

Na co nyní čekáme? Na další „kulturní obohacení“? Francouzský prezident Hollande vyhlásil po pátečních masakrech na území Francie výjimečný stav a nařídil zavřít hranice. Později ovšem prezidentský úřad upřesnil, že se pouze zpřísní kontroly na hranicích, ale zavřeny nebudou. Možná se to politikům zdálo hodně nelidské, nebo možná měli jen strach, že by mohli místo pátečních masakrů současně řešit nějaké provinění či „uklouznutí“ v rámci evropského multikulturního smýšlení. 

Kdekdo vyjádří solidaritu s Francií, opláče mrtvé, polituje pozůstalé,  zapálí svíčky, pomodlí se….. Ale co dál? Se kterou evropskou metropolí budeme soucítit za měsíc, za dva….. prostě příště? Francie ani Evropa není šokovaná. Tyto útoky se očekávaly, jen se nevědělo, kdy a kde se objeví. 

Jak to po tragických událostech bývá, světoví představitelé budou hluboce otřeseni a útoky odsoudí. Možná někteří nezapomenou upozornit na to, že i přes tyto excesy máme stále vnímat multikulturní svět jako pozitivní záležitost. Možná bude internet opět zaplaven dalšími solidárními počiny kohokoliv s cedulkami # Ne mým jménem. Ale tohle je málo.  Je třeba, aby si Evropa konečně sundala masku hloupého dobráka, podívala se pravdě do očí a podle toho se začala chovat. Možná už je pozdě, možná ještě ne. 

ZDROJ: Hana Macharáčková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 303,00 Kč
Vybráno 23.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.