jakunin
29.9.2016
Kategorie: Společnost

Ruský „Bakala“ českému prezidentu nevadí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Bývalý šéf ruských železnic Vladimír Jakunin vlastní miliardový majetek, na který si nemohl legálně vydělat. Je vážně podezřelý z korupce a tunelování tohoto trvale ztrátového státního podniku. Přesto je Zemanův přítel.

Miloš Zeman se nedávno velmi ostře opřel do bývalého uhlobarona Zdeňka Bakaly za to, že údajně vytuneloval OKD a proti původním slibům neprodal horníkům jejich nájemní byty. Podle něj by měl jít do vězení. Neříkám, že pan Bakala je vzor nevinnosti a mohl by okamžitě dělat vedoucího Rychlých šípů, ale o vině či nevině rozhodují v civilizované společnosti soudy a nikoliv hlasy lidu či nějaké samozvané uliční výbory.

Něco jiného je ovšem morální vina, a když ve dvacátých letech minulého století nepodal prezident Masaryk předsedovi Senátu Karlu Práškovi, jednomu z aktérů tzv. Lihové aféry, při audienci na Hradě demonstrativně ruku, tak agrárnický politik okamžitě abdikoval.

Je ovšem s podivem, že pochybná pověst Vladimíra Jakunina Zemanovi na rozdíl od Bakaly nevadí a opakovaně navštěvuje jeho konferenci Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos. Dokonce ho náš prezident považuje za dobrého blízkého přítele.

jakunin3Přitom Jakunin vlastní obrovský palácový komplex nedaleko Moskvy v přepočtu za miliardu korun, na který si nemohl legálně vydělat, což doložil známý ruský bloger Alexej Navalnyj. Vysvětlení se nabízí, peníze získal tento bývalý železniční magnát z masivní korupce. Podle dobře informovaných kremelských kruhů dostal z vedení ruských železnic padáka také proto, že tato firma trvale prodělávala a on pro ni chtěl čím dál tím víc peněz ze státní kasy, a také jistě pro sebe. To už bylo moc i na samotného Putina a před osudem Chodorkovského ho zachránil fakt, že byl a snad pořád je blízkým přítelem kremelského vládce a otevřeně se proti němu nestavěl.

Námitku, že Jakunin nebyl odsouzen, beru. I když, jestliže báťuška Putin nařídí, tak soudy se mu podřídí. Je obecně známo, jak funguje, respektive nefunguje ruská justice. Ovšem ani Bakala nebyl obviněn ani odsouzen a není ani trestně stíhán. Proto je to každopádně další důkaz Zemanova pokrytectví a dvojího metru.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 8 033,00 Kč
Vybráno 22.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.