ROPA
17.7.2017
Kategorie: Společnost

Ruská Putinova „pátá kolona“ v USA! Rusko platí levičáckým ekologům, aby zničili energetiku

Sdílejte článek:

CATHOLIC OBSERVER

Americké úřady odhalily šokující informace o pokusu Ruska zablokovat v USA těžbu břidličného plynu.

Ruská vláda desítkami miliony dolarů financuje na území USA radikální ekologické skupiny s cílem zničit americký průmysl nafty a plynu – alarmovali čelní představitelé Kongresu USA, a představili o této diverzní činnosti Kremlu konkrétní důkazy– oznamuje portál Breitbart.

 

Jak známo, prudce rostoucí těžba z břidličných ložisek, která u USA učinila v posledních letech čelného producenta nafty a plynu, vedlo k ostrému poklesu světových cen těchto surovin, a uvrhla energetiku Ruska, udržující dosud celou zem jejich exportem, do hluboké krize.

Nyní se ukazuje, že Rusko není stavu Američanům na světových trzích konkurovat, a že ruské zvláštní služby si daly za cíl ničit americký těžební průmysl zevnitř, rukama tamějších levičáckých ekologů.

Tuto proceduru odhalily právě společně republikánští kongresmani Směnovny Reprezentantů: Šéf Komise vědy, vermíru a technologie – Lamar Smith, a šéf podkomise energetiky – Randy Weber, kteří v této věci zaslali oficiální dopis Ministru financí USA Stevenovi Mnuchinovi.

V něm obviňují Rusko o podněcování v USA masivní propagandistické kampaně, „zaměřené proti americkému průmyslu břidtličných paliv“. Kongresmani žádají zahájení oficiálního vyšetřování ve věci nelegálního financování radikálních ekonomů v USA Kremlem.

Mezi několika zahraničními subjekty, které těmto skupinám převáděly na boj s americkou energetikou obrovské prosdtředky, značnou část tvořilo financování z Ruska“. „Rusko a jeho státní korporace tajně financují antibřidličné kampaně, aby zablolovalo těžbu v USA a Evropě a zachovalo v sektoru nafty a plynu dominaci Ruska“ – odhalují kongresmeni.

“To bylo soustředěné úsilí mající za cíl napumpovat přes různé v USA působící neziskové organizace miliony dolarů – píše se v dokumentu, v němž bylo využito rovněž informací několika evropských politiků.

Je už známo, že desítky milionů dolarů mířily mj. do soukromé nadace Sea Change, působící v San Franciscu, která je následně rozdala mezi mezi radikální ekologické skupiny. Růsové jí převedli peníze prostřednictvím jimi kontrolované na Bermudách působící firmy Klein Ltd.

Ruské peníze míříly také do takových amerických ekologických organizací jako Sierra Club Foundation, League of Conservation Voters Education Fund, anebo Natural Resources Defense Council. Požadavek Kremlu byl jednoduchý: Rozpoutejte za to v USA masovou antibřidličnou ekologickou kruciátu.

Následně z vládních dokumentů zveřejněných v rámci Wilileaks je známo, že o této činnosti Rusů v USA dokonale věděla bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová, která se nestala prezidentem USA. Proč údajně „antiruská“ Clintonová s tím nic neudělala? Šlo u ní snad o lásku k levicovým ekologům, anebo snad to její údajné „antirusofilství“ bylo kompletní fikcí?

Zůstátá doufat, že současné vyšetřování odhalí celou ruskou „pátou energetickou kolonu“ v USA. A rozsudky s určitostí budou vysoké – nemáme totiž co činit jen s porušením amerických finančních zákonů, ale také z jasnou spionážní a diverzní aktivitou ve prospěch nepřátelského státu.

Komentář k těmto zprávám? Otázka břidličného plynu se týká rovněž budoucnoti Evropy: Největšími zásobami této suroviny disponují – Polsko a na druhém místě Francie. Problémem jsou především těžební technologie – jde o těžbu ze skalních rozsedlin, a také z velikých hloubek. Nezanedbatelným je mj. i požadavek, aby těžba nezpůsobila znečištění podzemních hlubinných vod – to vše je výzva v oblasti vědeckotechnického rozvoje. Lobby bojující proti těžbě vlastního plynu a nafty v Polsku byly slyšet i v Polsku, a jedním z nejhlasitějších protivníků byl bývalý prezident Komorowski, jenž – krátce po katastrofě prezidentského letadla s Lechem Kaczynským na palubě 10.04.2010 ve Smolensku podepal s Ruskem dlouhodobý kontrakt na dodávky ruského plynu – a za jednotkovou cenu (za 1000 m3) vyšší, než za jakou Rusko dodává zemní plyn Německu, kde jeho dovoz z Ruska kryje 90% veškeré německé spotřeby. Fakta, uváděná americkými kongresmeny motivují proto otázku, zda podobné aktivity nevyvíjí Rusko rovněž v Evropě. Pomysleme na to, že v dozorčí radě ruského Gazpromu zasedají bývalý spolkový kancléř Německa Gerhard Schröder, anebo také – polský exprezident A. Kwaśniewski! Že jednu z vedoucích pozic v dceřinné firmy Gazpromu v Belgii zaujímá člen Evropského Parlamentu Guy Verhofstadt….

Polsko se může do budoucna stát v podstatě energeticky soběstačným, což je veliká devize nejen pro rozvoj polského hospodářství, ale vezmeme-li v úvahu naši zeměpisnou polohu, také další šance i pro rozvoj českého průmyslu.

Zdroje:

https://reporters.pl/8679/gazowa-piata-kolumna-putina-w-usa-rosja-placi-lewackim-ekologom-by-zniszczyc-energetyke/

http://www.breitbart.com/big-government/2017/07/14/congressmen-russia-funds-u-s-anti-fracking-groups-to-suppress-domestic-oil-gas/

http://www.breitbart.com/big-government/2017/07/14/congressmen-russia-funds-u-s-anti-fracking-groups-to-suppress-domestic-oil-gas/

Překlad: Catholic Observer

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,43 out of 5)
Loading...
loading...
168 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.