islamisti
23.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Rozvědky varují před chemickým útokem islamistů v Evropě

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Evropské rozvědky varují před tím, že chce Islámský stát v Evropě použít v dopravních prostředcích bomby naplněné jedovatým plynem.

Varování nejprve evropské rozvědky dostaly od nejmenované zahraniční rozvědky, která předala informaci o tom, že IS chystá v budoucnosti použít biologické zbraně.

Co je ještě víc znepokojující, je to, že mnohé z chemikálií zmíněné ve zprávě, jako hydrogen sulfid, jsou pro teroristy relativně dostupné.

Další potenciální chemikálie jsou chlorin a různé kyseliny, které mohou být v uzavřených prostorách, jako je metro, nebo letadlo, smrtící. Útoky kyselinou už dosáhly třeba v Británii epidemických rozměrů. 

Ačkoliv zatím nebylo prokázáno spojení mezi těmito kyselinovými útoky a radikálním islámským terorismem, zpráva ze začátku tohoto roku tvrdí, že Londýn se stal hlavním městem těchto útoků na světě.

Rozvědky začaly zprávy o možných chemických útocích brát vážně poté, co úřady v Austrálii v tomto roce odhalily v Sydney spiknutí, které chtělo právě chemickými zbraněmi útočit. Skupina, která měla útok provést, prý byla řízena bojovníky na středním východě.

Australská policie říká, že odhalila důkazy, že teroristé provedli vlastní testy právě s hydrogen sulfidem, který je vysoce toxický.

Chemické zbraně nejsou pro džihádisty nic nového. Existují důkazy, že je na bojištích v Sýrii a Iráku použili několikrát.

Nejnovější zprávy tvrdí, že po pádu Rakky, hlavního města IS, islamisté shromažďují masivní zásoby chemických zbraní, které chtějí nasadit buď na středním východě, nebo je dostat do Evropy.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.