pc1217
13.12.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Rozdíl mezi SEO a SEM

Sdílejte článek:

Mezi oběma výše zmíněnými pojmy je zásadní rozdíl, který je ovšem většinou laikům skryt. Pojďme se podívat, k čemu je možné jednotlivé techniky využít.

SEM není SEO

Někteří lidé považují SEM jen za součást SEO. Search engine marketing však volí jinou taktiku zviditelňování stránek. Funguje na principu placené reklamy. Ke zvýšení povědomí o produktu či obecně stránkách se používají PPC kampaně, nejznámější je určitě AdSense a pro české uživatele i Sklik. Případně máte možnost si zaplatit zapsání do prestižních katalogů, pokud vaše stránka propaguje nějaký produkt či službu. SEM má poměrně rychlé a dlouhodobé výsledky, jeho problém je však více než zjevný. Vyžaduje neustálý přísun financí do placení kampaní, po určitém čase se účinnost snižuje, jelikož je reklamou zasažen stále větší podíl cílové skupiny.

Jak budovat pozici ve vyhledávači?

Není pravda, že by SEO bylo zadarmo. Pokud chcete stránku opravdu ideálně optimalizovat pro algoritmy vyhledávačů, bude to stát mnoho času a nebo finance. V případě, že si vše děláte sami, pravděpodobně vám to potrvá opravdu dlouho a navíc nepůjde o takovou kvalitu jako od profesionála. Zaplatit si aspoň zčásti optimalizaci se rozhodně vyplatí. Kdo všechno by byl potřeba? Copywriter na psaní článků, newsletterů a popisků. Grafika pro designový návrh stránky, programátora kvůli vytvoření webu, kvalitního linkbuildera, který sežene relevantní odkazy ze stránek s vyšším S-Rankem. O mnoho lepším řešení je svěřit se v optimalizaci specializované společnosti.

Co je tedy lepší?

Úplně nejlepším řešením je obě strategie kombinovat, přičemž asi větší pozornost následně věnovat SEO (optimalizace), jež je dlouhodobě významnější. V případě, že se specializujete na prodej velmi často inzerované komodity, musíte do úspěchu investovat opravdu hodně. Budete totiž soupeřit se stovkami milionů dalších odkazů ve vyhledávačů.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.