25.6.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Romský rasismus je také zločinný, páni policisté

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 25/06/2013

Ty zprávy z dnešní jihočeské přílohy MF DNES mě dost rozčílily. Romové v Českých Budějovicích a jedna Romka ve Vimperku rasisticky uráželi Čechy, a jak se zdá, nikomu to nevadí. V takovém případě se však může stát, že lidem dojde trpělivost, sáhnou k poněkud radikálnějším protestům, a odnesou to i slušní Romové. To může být důsledek přístupu některých rádoby humanistů, kteří tyto excesy přehlížejí.

 

 

Nemám nic proti slušným Romům a rád jsem kdysi napsal článek o romské dívce, která se vlastní píli vypracovala až na vrchní sestru v domově seniorů. Mám z toho radost a myslím si, že když se budou prezentovat tyto příklady, je to lepší, než když bude Romům neustále vtloukáno do hlavy, že oni jsou dokonalí, ale ti „zlí Češi“ jim ubližují. To je špatně.

 

Výsledky se pak dostavují. Když chytla prodavačka ve Vimperku mladou Romku, která se snažila ukrást kalhoty, tak zlodějka na ni začala plivat a vykřikovat rasistická protičeská hesla. K masové potyčce došlo v pátek večer na českobudějovickém sídlišti Máj. Romský chlapec začal podle očitých svědků na pískovišti mlátit tříletého hocha. Nakonec vypukla hromadná rvačka, do které se mělo zapojit na sto lidí a situaci muselo přijet uklidnit na deset policejních aut. Násilníci přitom měli údajně opět podle některých očitých svědků bít těhotnou ženu – matku napadeného chlapce. Romové také vykřikovali protičeská a rasistická hesla ve stylu bílé s…ě apod. Někteří lidé v Českých Budějovicích chtějí kvůli tomu organizovat protestní pochod.

 

 

Řešením ovšem není to, že nebudeme psát o romském násilí, ale o razantním vymáhání práva. Výtržnosti, rasismus a násilí páchaný kýmkoliv musí být tvrdě orgány činnými v trestním řízení trestány. Jedině tak lze v budoucnu zabránit podobným násilnostem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč, Anonymní dárce 1920,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 125,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon-banner
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.